Advert

Keban’da gemiler yakılmış

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
Keban’da gemiler yakılmış
Keban’da gemiler yakılmış İzzet TUMAY
Bu içerik 1810 kez okundu.

Başkan Atlı'nın iyi niyetli olmasının yeterli olmadığını, hizmetin eksik kaldığını, nüfusun azaldığını ve projelerin uygulanmadığını belirten Kebanlılar, yerel seçimler öncesi değişim istiyor

Keban’da gemiler yakılmış

İrfan ARSLAN / Yerel seçim öncesi ilçelerdeki seçim nabzı çalışmalarında bugünkü durağımız Keban oldu.

2014 yılında yapılan yerel seçimlerde oyların yüzde 58’ini alarak belediye başkanlığını kazanan Fethiye Atlı’nın bir kadın ve ilçenin geçmişte yine belediye başkanlığını yapmış bir babanın kızı olması nedeniyle ilçeye faydalı olacağı görüşünün hâkim olduğu ancak 5 yıllık görev süresi içinde bu düşüncelerin olumsuz bir görüntüye dönüştüğü, ilçe halkının açıklamalarında yer aldı.

Keban’da belediye başkanlığı seçim kampanyası döneminde Meteoroloji binasının yıkılacağı, bu alana kütüphane, altına ise otopark yapılacağının açıklanmasına karşılık bu süreç içinde bu alanda hiçbir çalışmanın yapılmadığı belirtiliyor.

Atlı'nın Keban Belediye Başkanı olmasının ardından makam aracını sattırdığını ve kiralık olarak bir araç alarak kullandığını belirten Kebanlılar, şunları söyledi: "Bu konuda Belediye Encümeni'nin sessiz kalmasına bir anlam veremiyoruz. İlçenin en önemli problemlerinden biri su problemiydi. Daha önce ilçemizde arıtma için havuz yapılmıştı. Atlı döneminde bu havuz kazma kürek yıkıldı. Keban Barajı'ndan direk arıtma olmadan şebekelere su verildi. Bu suyu kullanamıyoruz. Arıtma olmadan bu suyun kullanılması sağlık açısından bizi olumsuz etkiyor.

Belediye bünyesinde İşkur’dan alınan işçilerin çalışması söz konusu. Burada gerçekten ihtiyaç sahibi olanların alınması gerekirken, nasıl oluyor bilmiyoruz hemen her yıl alınan işçilerin çok büyük bir bölümünü kadınlar ve aynı isimler oluşturuyor. Alınan kadınlar da alındıkları işlerde çalışmıyor. Hatta şunu söyleyelim; Başkan hanımla birlikte piknik yapıyorlar. İlçe köpekten geçilmiyor. Bazen bu köpeklerin toplandığını ve ilçe dışına kamyonla götürüldüğünü görüyoruz. Ancak birkaç gün sonra götürülenden daha fazla köpek ilçe merkezinde dolaşmaya başlıyor. Bunu bir barınak yaparak önleyebilirdi, yapmadı.

İlçenin en önemli sorunlarından biri konut. İlçedeki resmi kurumlarda çalışan personelin hiçbiri Keban’da kalmıyor. Sabah geliyor, akşam dönüyorlar. Oysa ilçede TEİAŞ’a ait konutlar alınsa idi bu sıkıntı giderilebilirdi. Yine TOKİ ile işbirliği yapılarak bu sıkıntıya çözüm getirilmesi mümkün olabilirdi. Yapılmadı. Bunun yanında ilçede bazı vatandaşların kendi imkânları ile yaptığı inşaatlar çeşitli nedenlerle yarıda kaldı. Yapılmasına izin verilmiyor. Yaptırılmayacaktıysa neden ruhsat verildi? DSİ'ye ait lojmanlar vardı. Yıktırıldı. Neden olarak, oturulamaz raporunun olduğu söylendi. Bilmiyoruz.

Keban’a kadın eli değerse temiz olur dedik. Ancak maalesef Keban temizlikte sınıfta kaldı. İşkur’dan alınan ve temizlik alanında çalışması gerekenler ortada yok. Bu işi yapması gerekenlerin çok önemli bir bölümü kadın. Onlar da çalışmıyorlar. İlçede çöpten geçilmiyor.

Keban’da şu anda bir bölünmüşlük var. Bu bölünmüşlük kadınlar ve erkekler olarak görülüyor. Bunun etkeni ise Belediye Başkanı oldu. Belediye Başkanı partisinin ilçe başkanı ile küs. Böyle bir durum olur mu? Olursa ilçeye hizmet nasıl gelecek? Başkanın oluşturduğu ekip gerçekten yetersiz kaldı. İnsanlar ile diyalogdan kaçan ve hizmeti getirmede yetersiz kalan bir başkan. Açık açık belirtiyoruz.

31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde eğer AK Parti'nin adayı yine Fethiye Atlı olursa bu kez kesinlikle oy vermeyeceğiz. (Bir seçmen 'Keşke iki elim kırılaydı oy vermeseydim' diyor).

Gençler ilçede bulunan spor salonunun yıkılmasını kabul edemiyorlar. 'Biz bu salonda spor yapıyorduk. Nedenini bilmiyoruz, yıkıldı. Şimdi spor yapacak alan bulamıyoruz. Oysa belediyelerin hizmet çalışmaları kapsamında spor alanları ve salonları yapıp gençlerin istifadesine sunması yer alıyor. Biz yenisinden vazgeçtik var olanı kaybettik.'

Keban’ın çözüm bulmasını beklediğimiz onlarca problemi varken, Başkan Zırkı yolunu yaptırıyor. Buraya harcanacak para ile ilçenin sorunlarından önemli bir bölümüne çözüm getirilirdi. Yapılmasına karşı değiliz ancak şu anda yapılması gereken daha acil çalışmalar var.

Başkan tarafsızlığını kaybetmiş durumda. Bir başkan seçilene kadar bir partinin adayı olur. Seçimi kazanmasının ardından bulunduğu mahallin başkanıdır. Ayrım yapmadan hizmeti vermesi gerekir. Bu tablo bugün Keban’da görülmüyor. Tarafsızlığını kaybetmiş durumda.

Keban'da nüfus kaybı yaşanıyor. Biz ilçede hem Belediye'nin hem de devletin yapacağı çalışmalarla göçün önüne geçilmesini arzuluyoruz. Bu yapılmadığı sürece ilçe nüfus erozyonu yaşamaya devam edecek. İlçede çalışan devlet memurları için araç planlaması yapılıyor. Hafta sonlarında araçların bir bölümü çalışmıyor.

Keban Belediyesi, Keban’ın sahip olduğu değerleri avantaja çevirip ekonomik gelir elde edemedi. Keban Barajı, Çırçır Şelalesi ilçedeki diğer tarihi eserler kullanılamadı. Oysa bu değerler kullanılabilseydi Belediye önemli bir ekonomik gelir elde edebilirdi. Genç girişimciler için Çırçır Şelalesi'nin bulunduğu bölgede küçük satış büfeleri kurup bunları işletebilirdi. Böylece hem genç nüfusa iş imkânı hem de ilçenin ekonomisine katkı sağlardı.

İlçenin ön önemli eksiklerinden biri de park. Oysa ilçede park yapılacak çok önemli alanlar var. Baraj bölgesinde bir park ve mesire alanı yapılsaydı burası ilçemiz adına önemli bir eksikliği gidermiş olacaktı.

Keban yerel yönetim açısından çok önemli bir 5 yılını kaybetti. 31 Mart’ta yapılacak seçimde bu başkan partisinin adayı olursa kesinlikle AK Parti Keban’ı kaybeder. Yeni bir aday ile Keban’da seçime girmeli.”

31 Mart’ta yapılacak yerel seçimler öncesi ilçede belediye başkanlığı için ismi geçen aday adayları şöyle: Ömer Kaya (AK Parti), Ziyaattin Seçkin (AK Parti), Ahmet Turan Özcan (AK Parti), Faruk Tunç (MHP).

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2016 model Erkunt Kısmet marka 4x4 traktör icradan satılıktır
2016 model Erkunt Kısmet marka 4x4 traktör icradan satılıktır
GAZETECİ AYDIN MERAL VEFAT ETTİ
GAZETECİ AYDIN MERAL VEFAT ETTİ