Advert

'Umudun Adı Mavi' tiyatro oyunu sahnelendi

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
'Umudun Adı Mavi' tiyatro oyunu sahnelendi
'Umudun Adı Mavi' tiyatro oyunu sahnelendi İzzet TUMAY
Bu içerik 194 kez okundu.

Elazığ da “Umudun Adı Mavi” tiyatro etkinliği ile Mavi Marmara Gemisi şehitleri anıldı.

Elazığ Belediyesi Kültür Merkezinde İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsanı Yardım Derneğinin (İHH), organizasyonu ile 2010 yılında uluslararası sularda İsrail askerleri tarafından Mavi Marmara gemisine düzenlenen baskında şehit düşenler için “Umudun Adı Mavi” tiyatro etkinliği yapıldı. Sinevizyon gösterinin ardından başlayan tiyatro ile şehitler anıldı. Etkinliği çok sayıda vatandaş izledi.

Her ay ya da yılın belirli dönemlerinde programlar düzenlediklerini ifade eden Genç İHH Elazığ Şube Başkanı Ubeyt Abdullah Kaya, İsrail askerleri tarafından gemide şehit edilenleri andıklarını ve zulmü tiyatro ile anlatmaya çalıştıklarını aktardı.

2010 yılında uluslararası sularda Akdeniz'de İsrail'in Mavi Marmara adlı gemiye baskını ile 10 Türk vatandaşının şehit olduğunu anımsatan Kaya, "Biz de bu zulme dikkat çekmek için bu tiyatroyu düzenlemeye karar verdik. Tiyatro etkinliği Türkiye’de bir ilk ve tek bir ekip düzenliyor. Biz de bu ekibi Elazığ’da davet ettik. 2010 yılından yaşanan bu zulüm olayını canlandırdılar" ifadelerini kullandı. (iha)

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bir şampiyonluk da Yolspor'dan
Bir şampiyonluk da Yolspor'dan
ELAZIĞSPOR’DA 3 YABANCI GÖNDERİLDİ
ELAZIĞSPOR’DA 3 YABANCI GÖNDERİLDİ