Advert

Ekmek artık aslanın 'kuyruğunda'!

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
Ekmek artık aslanın 'kuyruğunda'!
Ekmek artık aslanın 'kuyruğunda'! İzzet TUMAY
Bu içerik 407 kez okundu.

Elazığ’da her ne işi olursa olsun, işçi bulmak için gidilen Hürriyet Meydanı’nda tabiri caizse yaz-kış ‘insanlık dramı’ yaşanıyor.

İzzet TUMAY / Elazığ’ın en eski meydanlarından Hürriyet Meydanı’nda yaşanan ekmek kavgası ve bu kavgayı veren işçilerin yaşadığı sıkıntılar yürekleri burkuyor.

“Kış kapıya dayandı, ne yapacağımızı bilmiyoruz” diye ‘dert’ yanan meydan işçileri, yıllardır kendilerini işe götürmeye gelenlerin yolunu gözlediklerini belirttiler.

Elazığ’ın en eski meydanlarından Hürriyet Meydanı’nda yaşanan ekmek kavgası ve bu kavgayı veren işçilerin yaşadığı sıkıntılar yürekleri burkuyor. Yıllardır kendilerini işe götürmeye gelenlerin yolunu gözleyen meydan işçileri, sahipsizlikten yakınıyorlar. Her yıl meydanda yazın kendilerini sıcaktan, kışın ise soğuktan koruyacak bir baraka yapılmasını dile getirdiklerini ancak şu ana kadar kendilerine sahip çıkılmadığını ifade eden meydan işçileri, şöyle konuştu: “İnsanların evlerinde kalorifer yandığı halde zor ısındıkları günler yaklaşıyor. Bizler meydanda kışın soğukta, yazın ise kızgın güneşin altında iş bekliyoruz. Sabah güneş doğmadan biz meydana geliyoruz. Sabah 06.00’dan gün batana kadar meydana gelip bizi işe götürecek insanları bekliyoruz. Akşam gün batana kadar bu meydanda birilerinin gelip bize iş vermesini ya da bizi işe götürüp çalıştırmasını bekliyoruz. Artık ekmek eskisi gibi aslanın midesinde değil kuyruğuna kadar inmiş durumda.

BİZE SAHİP ÇIKAN YOK!

Burada ekmek parası kazanmak için elimizi aslanın midesine kadar değil kuyruğuna kadar uzatmamız lazım. Bu meydanda bizden daha kötü durumda olan arkadaşlarımız var. Bize sahip çıkan yok. Sorunlarımızı iletmemize rağmen kimse çözüm bulmuyor. Bu saate kadar işe gitmiş değiliz. Allah bilir; akşama kadar belki de hiç kimse gelip bize iş vermeyecek. Bizim evimize ekmek, su lazım değil mi? İnsanca yaşamak her birey gibi burada bulunan herkesin de hakkıdır. Biz hakkımızdan fazlasını istemiyoruz. Her insanın insan gibi yaşama hakkı var. Lakin bizim halimiz ortada.”

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP VE İYİ PARTİLİ GENÇLER ATA'LARINA YÜRÜDÜ!
CHP VE İYİ PARTİLİ GENÇLER ATA'LARINA YÜRÜDÜ!
MADEN'DE İSTİŞARE TOPLANTISI
MADEN'DE İSTİŞARE TOPLANTISI