Advert

Yılmaz: En büyük endişemiz denetimsizlik

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
Yılmaz: En büyük endişemiz denetimsizlik
Yılmaz: En büyük endişemiz denetimsizlik İzzet TUMAY
Bu içerik 267 kez okundu.

Elazığ Galericiler Sitesi Başkanı Ercan Yılmaz, “Sitedeki iş yerlerinin devir işlemlerinin bir an önce yapılması lazım. Bizler taşındığımız zaman trafik rahatlayacaktı rahatladı mı?” diye yetkililere seslendi.

Galericiler Sitesi Başkanı Yılmaz, Galericiler Sitesi'ndeki iş yerlerinin devir işlemlerinin bir an önce yapılması lazım" dedi,  yeni işletmelere verilecek sertifikalara değindi. Yılmaz, “Başkan Bey’e bir talebimiz vardı. Çünkü site içerisinde iş yerlerimizin devri var. Bunların devrinin bir an önce yapılması gerekiyor. Bunlar da gecikti. Seçimde bunu görüşmüştük. Sayın vekillerimiz de buradaydılar, toplantı yaptık. Esnaf arkadaşlarım da gelmişti. O günden bugüne Başkan’la bir araya gelemedik. Yoğun bir iş tempoları var galiba. Bir araya gelemedik, bekliyorum bu yakın zamanda hem bu iş yerleriyle alakalı devirler, çünkü onların devrinin olması lazım, yeni işletmelere bu sertifikaların verilmesi lazım. Vefat edenler var, ölenler var, işleri bozulanlar var, devretmek zorunda kalan insanlar oldu. İşletme sahipleri de buraya hakikaten artı sağlayan, katkı sağlayan firmalar oldular. Bunlarla bir araya gelince, bu işlemleri en kısa zamanda yapıp yolumuza devam edeceğiz. 2019 itibariyle sertifika işlemlerini bitirmiş olacağız. Düşüncemiz o yönde” ifadelerini kullandı.

Galerici esnafının şehir merkezinden taşınması ile Elazığ’daki trafik sorununun çözüleceğinin kendilerine söylendiğini belirten Yılmaz, “Sıkıntılar o günkü şiddetli ağrılar gibi değil. Bayağı bir yol kat ettik, bayağı bir azaldı fakat azalmasının yanında bazı kaygı ve endişelerimiz de arttı. Bunu her zaman söylüyorum; en büyük kaygımız ve endişemiz denetimsizlik. Bizden sonra basında her zaman galericilerin şehir dışında yapılan kendi yerlerine taşınmasıyla Elazığ’da trafik sorununun, kaldırım işgallerinin biteceği haberleri sürekli pervasızca yapılıyordu. Biz çıktık, rahatladı mı? Rahatlamadı. Rahatlamaz da. Çünkü bizler doğrudur çarşı merkezindeyken trafikte kargaşalığa sebep olabiliyorduk belki. Ama trafik noktasındaki arkadaşlarımıza engel olmamak adına gizlemek adına elimizden gelen her şeyi de yapıyorduk. Oturduğumuz binadaki insanlarla diyaloglarımızı iyi tutmak zorundaydık, iyi de tutuyorduk. Biz oradayken vatandaşın bize en ufak söylemiyle arabamızı hemen oradan çekebiliyorduk. Sıkıntıya yer bırakmıyorduk. Bu denetimsizlik noktasında şunu söyleyeyim; açılan yeni işletmeler bu işi yapmaya uygun insanlar değiller. Onlarda yapılan tüm olumsuz davranışlar biz galerici esnafına maalesef ad oluyor. Bizler bunu hak etmiyoruz” şeklinde konuştu.

"Denetimler mutlaka yapılmalı" diyen Yılmaz, “Bu denetimin bir şekilde yapılması lazım. Emniyet yetkilileri, zabıtalar, Maliye, bunların gerekli denetimlerinin yapılması lazım. Vergi dairesi müdürümüzden, Defterdar Bey’imizden de bunu istirham ediyorum. Bu insanları bir kontrol altına alsınlar. Adamın otopark, internet sitesi var. Açsın bu hangi sürede daha fazla vergi ödemiş buna baksınlar, zor bir şey değil ki.  Onların yetkisi dahilinde. Ben otopark çalıştırıyorum veya rent a car çalıştırıyorum en fazla vergiyi nerede ödemişim bellidir. O zaman o insana o iş üzerine sertifika verilir, yetki verilir, belge verilir, açma ruhsatı verilir. O zaman herkes hakkında razı olmuş olur. Biz de onları hakkına yeltenmeyiz, onlarda bizim hakkımıza yeltenmezler. Ama bu karmaşa yaşandığı sürece hepimiz bu işte kaybederiz” dedi. Haber Merkezi

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ELAZIĞ 3.2 İLE SALLANDI!
ELAZIĞ 3.2 İLE SALLANDI!
SOKAK KÖPEKLERİNİN SALDIRDIĞI YAŞLI KADIN ÖLDÜ
SOKAK KÖPEKLERİNİN SALDIRDIĞI YAŞLI KADIN ÖLDÜ