Advert

Köprünün zamanında bitmesi ödeneğe bağlı

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
Köprünün zamanında bitmesi ödeneğe bağlı
Köprünün zamanında bitmesi ödeneğe bağlı İzzet TUMAY
Bu içerik 604 kez okundu.

Karayolları 8. Bölge Müdürü Kenan Keskin, Malatya-Elazığ karayolu üzerinde yapımı devam eden Kömürhan Köprüsü ve Tüneli’nde çalışmaların önemli ölçüde bitirildiğini belirterek, “Fiziki anlamda sıkıntımız yok. Bundan sonrası tamamen ödenekle ilgili. Ödenek anlamında sıkıntı çıkmadığı takdirde 2019’un sonunda burayı açmayı düşünüyoruz” dedi.

Karayolları 8. Bölge Müdürü Kenan Keskin, Malatya-Elazığ karayolu üzerinde yapımı devam eden Kömürhan Köprüsü ve Tüneli’ne ilişkin açıklamalarda bulundu. Keskin, “Ödenek sıkıntısı olmazsa 2019’un sonunda açmayı düşünüyoruz” dedi.

Tünel çalışmalarının tamamlandığını, kule çalışmalarının sürdüğünü kaydeden Keskin, “Elazığ -Malatya arasındaki Kömürhan Köprüsü ve Tüneli ile bağlantı yolları. Toplam 5.1 km uzunluğunda, 660 metre uzunluğunda Kömürhan Köprüsü, devamında 2×2 bin 400 metre uzunluğunda Kömürhan Tüneli ve bağlantı yolları bulunmaktadır. Tünelde çalışmalarımız tamamlanmıştır. Şu anda yoğunluğumuz köprüdeki çalışmalardır. Kule çalışmaları devam ediyor. Orada 101 metreye ulaştık. Toplamda 168 metre yüksekliğinde. Kule belli bir aşamaya geldikten sonra tabliye ve germe işlemlerine başlanacak. Ödenek anlamında sıkıntı çıkmadığı takdirde 2019’un sonunda açmayı düşünüyoruz. Fiziki anlamda sıkıntımız yok. Bundan sonrası tamamen ödenekle ilgili” diye konuştu.

Karayolları Genel Müdürlüğü'nce 6 Ocak 2014'te yapımına başlanan “Yeni Kömürhan Köprüsü, Bağlantı Tüneli ve Yolu Yapım Projesi”nde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Proje kapsamında yapılan modern köprü, ters Y şeklinde tek pilon ve maksimum açıklık olarak literatürde 4. sırada yer alıyor. Büyük ölçüde yerli teknoloji ve iş gücü kullanılarak yapılan uzunluğu 660, pilon yüksekliği 168,5, kenar açıklığı 180, orta açıklığı 380 ve genişliği ise 24 metre olacak köprü, 4 şeritli olarak ulaşım hizmeti verecek. İşin bünyesinde yer alan kazı ve destekleme ile nihai beton imalatları tamamlanan 2 bin 400 metre uzunluğundaki çift tüplü Kömürhan Tüneli ile mevcut yol 1 kilometre kısalarak, yüksek geometrik standartlı, konforlu ulaşım ve trafik güvenliği temin edilecek, zaman ve akaryakıt tasarrufu sağlanacak. Toplam maliyeti 340 milyon lira olan projenin tamamlanmasını vatandaşlar sabırsızlıkla bekliyor.

Elazığ ile Malatya'nın Karakaya Baraj Gölü üzerinden bağlantısını sağlayacak olan köprü, Doğu Anadolu Bölgesi'ni Orta Anadolu ve Akdeniz'e bağlayan yollar üzerinde stratejik bir konumu bulunuyor. Haber Merkezi

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SALEP SOĞANI TOPLAYANLARA 240 BİN TL CEZA KESİLDİ
SALEP SOĞANI TOPLAYANLARA 240 BİN TL CEZA KESİLDİ
TFF GENEL KURULU 1 HAZİRAN'DA
TFF GENEL KURULU 1 HAZİRAN'DA