Advert

İstanbul Uluslararası Buluş Fuarı'nda Fırat Üniversitesi’ne ödül

İstanbul Uluslararası Buluş Fuarı'nda Fırat Üniversitesi’ne ödül
İstanbul Uluslararası Buluş Fuarı'nda Fırat Üniversitesi’ne ödül İzzet TUMAY
Bu içerik 394 kez okundu.

3. İstanbul Uluslararası Buluş Fuarı’nda (ISIF’18) "Veteriner Amaçlı Argon Plazma Koagulasyon Cihazı (Argon Plasma Coagulation Device for Veterinary Purpose)" isimli buluş ile katılan Fırat Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Ali Rişvanlı Bronz Madalya Ödülü kazandı.

Ülkemizin gelişimine değer katacak buluş, ar-ge ve inovasyon faaliyetlerinin ulusal ve uluslararası katılımcılarla buluşturulması ve üretilen teknik bilginin ticarileştirilerek toplumun yararına sunulması amacıyla düzenlenen ve ülkemizin ilk ve tek uluslararası buluş fuarı olan İstanbul Uluslararası Buluş Fuarı ISIF'18; Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Uluslararası Buluşçular Federasyonu Birliği (IFIA), Türk Patent ve Marka Kurumu, Anadolu Buluşlar & Buluşçular Derneği (ABDER) , Avrupa Patent Ofisi (EPO) ve Dünya Fikri Mülkiyet Teşkilatı (WIPO) kuruluşlarının himayelerinde 27-29 Eylül’de İstanbul’da düzenlendi.

Düzenlenen fuara Fırat Üniversitesi/Fırat Teknokent/ Fırat TTO adına fikri sınai ve mülkiyet hakları uzmanı katılarak, Fırat Üniversitesi öğretim üyelerinin patentleri ulusal ve uluslararası düzeyde tanıtıldı. Bülten Haber

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ELAZIĞ'DA 2 ARACI KUNDAKLAYAN ŞÜPHELİ YAKALANDI
ELAZIĞ'DA 2 ARACI KUNDAKLAYAN ŞÜPHELİ YAKALANDI
Elazığspor kongresi 1 Mart'ta
Elazığspor kongresi 1 Mart'ta