Advert

Yardımcı kitap baskısı

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
Yardımcı kitap baskısı
Yardımcı kitap baskısı İzzet TUMAY
Bu içerik 307 kez okundu.

Bakanlık alınması ve kullanılmasının yasak olduğunu açıklamasına karşın okullarda öğretmenler öğrencilere almaları için talepte bulunuyorlar

Yardımcı kitap baskısı

İrfan ARSLAN / Milli Eğitim Bakanlığı Ders Kitapları ve Eğitim Araçları Yönetmeliği'ne göre, okullarda Bakanlığın dağıtımını yaptığı kitaplar üzerinden öğrencilere eğitim verilmesini, her ne şart olursa olsun öğrencilere yardımcı ders kitabı ve materyallerin alınmasının önüne geçilmesini valiliklere gönderdiği yazı ile duyurdu. Ancak okullarda öğretmenlerin öğrencilere yardımcı kitap almaları konusunda adeta baskı yaptıkları veliler tarafından dile getiriliyor.

Milli Eğitim Bakanı adına Bakan Yardımcısı Mustafa Safran imzalı olarak 25 Eylül 2018 tarihinde yayımlanan genelgeye rağmen, öğrenci velileri okullarda öğretmenler tarafından yardımcı kitap alımı talebinde bulundukları öğrencilere kitap alma konusunda ekonomik durumlarının yetersiz kaldığını, öğrencilerin kitap alamadıkları için olumsuz tepki verdiklerini dile getiriyorlar.

Elazığ'daki okullarda ilköğretimde bile öğrencilere yardımcı kitap almaları talebinde bulunulduğunu belirten veliler, "İlkokul 3. sınıftaki bir öğrenciye yardımcı ders kitabı neden aldırılır? Öğretmenlerin bu çocuklara normal ders kitaplarından bilgi aktarımı yapması yeterli değil mi? Devletimizin bastırdığı ve eğitim-öğretim yılı başında öğrencilere dağıttığı ders kitapları ilköğretim çağındaki öğrencilerin bilgisini artırmak için yeterli gelmiyor mu? Eğer böyle ise, bu kitapların geliştirilmesi için çalışmalar sene sonunda neden teklif edilmiyor? Bu kitapları alamayacak olan veliler ne yapacak? Başta Valilik olmak üzere Milli Eğitim Müdürlüğümüzün bu konuda gerekli araştırmaları yapmalarını ve bu taleplerin kaldırılması için okul müdürlerine gerekli talimatları vermelerini istiyoruz” dediler.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SALEP SOĞANI TOPLAYANLARA 240 BİN TL CEZA KESİLDİ
SALEP SOĞANI TOPLAYANLARA 240 BİN TL CEZA KESİLDİ
MECLİS ÜYELERİ BELEDİYE BAŞKANINI SEÇECEK
MECLİS ÜYELERİ BELEDİYE BAŞKANINI SEÇECEK