Advert

Elazığspor PFDK'da!

Elazığspor PFDK'da!
Elazığspor PFDK'da! İzzet TUMAY
Bu içerik 332 kez okundu.

Eren KAYA / TY Elazığspor Kulübü çirkin ve kötü tezahürattan, futbolculardan Lamine Diarra ve Elmar Bjarnason hakaret ve kural dışı hareketten, Sportif Direktör Tuncay Akgün ise tehditten dolayı Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na sevk edildi.

TY Elazığspor-Gazişehir Gaziantep maçının ardından yaşanan olaylar nedeniyle Elazığspor ile birlikte futbolcular Diarra, Bjarnason ve Sportif Direktör Tuncay Akgün PFDK'ya sevk edildi.

TFF Hukuk Müşavirliği tarafından alınan kararlar ve PFDK’ya sevk kararları şöyle; "TY ELAZIĞSPOR Kulübü'nün 07.10.2018 tarihinde oynanan TY ELAZIĞSPOR-GAZİŞEHİR GAZİANTEP FK Spor Toto 1. Lig müsabakasındaki 'çirkin ve kötü tezahüratı' nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 53. maddesi uyarınca ve '4 futbolcusunun sarı kart ve 2 futbolcusunun kırmızı kart görmesi nedeniyle takım halinde sportmenliğe aykırı hareketi' nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 40. maddesi uyarınca PFDK'ya sevkine; TY ELAZIĞSPOR Kulübü futbolcusu LAMINE DIARRA'nın aynı müsabakadaki 'hakareti' nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 41. maddesi uyarınca 08.10.2018 tarihinden itibaren tedbirli olarak PFDK'ya sevkine, TY ELAZIĞSPOR Kulübü futbolcusu ELMAR BJARNASON'un aynı müsabakadaki 'kural dışı hareketi' nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 43. maddesi uyarınca 08.10.2018 tarihinden itibaren tedbirli olarak PFDK'ya sevkine, TY ELAZIĞSPOR Kulübü idarecisi TUNCAY AKGÜN'ün aynı müsabakadaki 'sportmenliğe aykırı hareketi' nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 36. maddesi uyarınca ve 'hakem soyunma odası koridorlarındaki tehdidi' nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 39. maddesi uyarınca 08.10.2018 tarihinden itibaren tedbirli olarak PFDK'ya sevkine karar verilmiştir."

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Afyon maçını Çetin yönetecek
Afyon maçını Çetin yönetecek
Alpay: Dosta güven, düşmana korku salıyoruz!
Alpay: Dosta güven, düşmana korku salıyoruz!