Advert

Fethi Sekin Şehir Hastanesi’nde bir ilk daha

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
Fethi Sekin Şehir Hastanesi’nde bir ilk daha
Fethi Sekin Şehir Hastanesi’nde bir ilk daha İzzet TUMAY
Bu içerik 623 kez okundu.

Izdırap veren böbrek taşlarından bir saatte kurtuldu

Fethi Sekin Şehir Hastanesi’nde bir ilk daha

HABERKENT HABER MERKEZİ / Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi’nde bir ilk daha başarıyla gerçekleştirildi. Dayanılmaz böbrek ağrıları ile Bingöl’den sevk edilen hastadan, Uzm. Dr. Kadir Yıldırım tarafından gerçekleştirilen operasyonla büyüğü 1,5 santim olan iki taş “Ultra mini PNL operasyonu” ile çıkartılarak, hasta ertesi gün taburcu edildi.

Bingöl’de yaşayan ve şoförlük yaparak geçimini sağlayan hasta Hanifi Baraç’a (46) gerçekleştirdikleri böbrek taşı operasyonu hakkında bilgi veren Uzm. Dr. Kadir Yıldırım, hastanın hastanelerine böbrek taşı şikayeti ile başvurduğunu belirterek, “Yapılan tetkiklerde hastamızın böbreğinde büyüğü 1.5 santim boyutunda iki taş bulunduğunu tespit ettik ve hastaya sunduğumuz seçenekler arasından en uygun yöntemin ‘ultra-mini perkütan nefrolitotomi operasyonu’ olduğuna karar verdik. Üroloji ve anestezi ekibimizin oldukça titiz çabalarıyla hastamızın,  yaklaşık 1 saat gibi bir sürede tüm taşları alınarak ameliyattan sonraki gün taburcu edildi. Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi üroloji ekibi olarak, kliniğimizde; Eswl (ses dalgaları yardımı ile böbrek taşı kırılması), lazerle böbrek kanal taşları operasyonu, Flexible üreterorenoskopi, lazerle böbrek taşı operasyonu ile  standart, mini ve ultra mini PNL operasyonlarını başarı ile gerçekleştirebilmekteyiz" diye konuştu.

ULTRA MİNİ PNL OPERASYONUNUN FARKI

Üroloji kliniği olarak yılda 100 civarında hastaya kapalı böbrek taşı operasyonu uyguladıklarını belirten Uzm. Dr. Yıldırım, “Ancak, Ultra Mini PNL Operasyonu adı verilen işlemin hastanemizde ve bildiğimiz kadarıyla ilimizde ilk defa Bingöl'den gelen bir hastamıza uygulandı. Bu işlem, böbreğe çok daha az zarar veren, kanamanın daha az olduğu, hastanın günlük yaşamına çok daha kısa sürede dönebildiği bir işlemdir. Bu işlem ile özellikle 2 cm’den küçük taşı olan hastalarda, çocuk hastalarda ve tek böbrekli hastalarda taş cerrahisi için çok iyi bir seçenektir” dedi.

“RİSKLİ DEDİLER”

Operasyonun ertesi gününde taburcu olan Hanifi Baraç ise, böbreğindeki taşlar nedeniyle dayanılmaz ağrılar çektiğini belirterek, “Başka hastanelere başvurdum ancak riskli bir ameliyat olduğu için cesaret edemedim. Bingöl’deki üroloji uzmanı bana Dr. Kadir Yıldırım'ı tavsiye edince Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanemize geldim. Doktorum burada bana yeni bir yöntemle başarılı bir şekilde ameliyat olup sağlığıma kavuşabileceğimi söyledi ve ameliyat hakkında bana bilgi verdikten sonra ameliyat oldum. Şimdi hiçbir ağrım kalmadı” dedi.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP VE İYİ PARTİLİ GENÇLER ATA'LARINA YÜRÜDÜ!
CHP VE İYİ PARTİLİ GENÇLER ATA'LARINA YÜRÜDÜ!
MADEN'DE İSTİŞARE TOPLANTISI
MADEN'DE İSTİŞARE TOPLANTISI