Advert

Kanal Fırat bölgenin en iyi kanalı seçildi

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
Kanal Fırat bölgenin en iyi kanalı seçildi
Kanal Fırat bölgenin en iyi kanalı seçildi İzzet TUMAY
Bu içerik 282 kez okundu.

Geçtiğimiz günlerde, “Yılın En İyi Yerel Kanalı” ödülünü Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın elinden alan Kanal Fırat televizyonu bu defa da bölgenin en iyi televizyonu seçildi. Medya Grubu Genel Yayın Yönetmeni Zeki Akbıyık, Kanal Fırat’ın yeni ödülünü Muş’ta düzenlenen “11. Uluslararası Eshab’ı Kehf Ödülleri” programında Muş Belediye Başkanı Feyat Asya’nın elinden aldı.

Kanal Fırat televizyonu ödüle doymuyor. Geçtiğimiz günlerde Kanal Fırat, Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği ve İletişim Fakültesi öğrencilerinin oylarıyla Türkiye’nin en iyi yerel kanalı seçilmiş ve Ankara’da gerçekleşen ödül töreninde Prof. Dr. Yasemin Açık, Kanal Fırat’ın ödülünü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden almıştı. Kanal Fırat bu defa da bölgenin en iyi televizyonu ödülüne layık görüldü. Eshab-ı Kehf Vakıf, Eğitim ve Araştırma Derneği (ESVED) tarafından “11. Uluslararası Eshab-ı Kehf Ödülleri” programı kapsamında Kanal Fırat ödüle layık görüldü. Muş’ta gerçekleştirilen ödül töreninde Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, AK Parti İl Başkanı Rahmetullah Yaktı, ESVED Genel Başkanı Kazım Ardıç, kamu kurum amirleri ile çok sayıda davetli katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan ESVED Doğu Anadolu Bölge Başkanı Hacı Zakir, “Heyecanlıyız, genciz. Hatamızda var ise af ola. Çünkü bu kadar değerli insanları toplamak, bir araya getirmek zor. Bunu başardık çok şükür. Hepiniz hoş geldiniz” ifadelerini kullandı.

ESVED Genel Başkanı Kazım Ardıç, “Eshab-ı Kehf Vakıf Kültür Araştırma Derneği olarak kültürel çalışmalara yer vermekteyiz. Bu nedenle kültür mirasımız olan Esab-ı Kehf ve Dünya Kültür Mirası UNESCO Listesi'nde yer alan bu medeniyetler arası kültür merkezimizin tanıtımı adına geleneksel hale getirdiğimiz, uluslararası arenaya taşıdığımız Eshab-ı Kehf ödülleri programını gerçekleştirmekteyiz. Eshab-ı Kehf başta olmak üzere tüm kültürler bizim zenginliğimizdir. Bize bırakılmış kültürel bir mirastır. Bu organizasyon şehir tanıtımlarına Türkiye’nin tarihi, kültürel, turistik yerlerinin tanıtımına da büyük katkılar sağlamaktadır. Kültür mirasımız olan Eshab-ı Kehf’e vefa borcumuz var. Uluslararası olarak çalışmalarımızı devam ettirmekteyiz. Daha önce Marmara Bölgesi İstanbul, Güneydoğu Anadolu Şanlıurfa, İç Anadolu Ankara, Doğu Karadeniz Trabzon, Akdeniz Adana bölgelerinde gerçekleştirdiğimiz ve 33 vilayet, 5 yabancı ülkeye ulaştık” şeklinde konuştu.

Muş Belediye Başkanı Feyat Asya ise, “Bizler yola çıkarken Sayın Cumhurbaşkanımızın her defasında söylediği; biz hizmetkar olmaya geldiğimizi, hizmet erbabı olduğumuzu ve hizmetkarlıkla onure olacağımızı söylemiştik. Bu anlamda da geldiğimiz günden bugüne kadar bizim elimizi güçlü kılan bir tek argümanımız vardır. 2014’de biz yola çıktığımızda halkımıza, seçmenlerimize, hemşerilerimize taahhüt ettiklerimizin tümünü yapmış olmanın sevincini, mutluluğunu yaşıyoruz. Bunu yaparken de meşakkatli işlere girdik. Bir taraftan al yapıya girdik, bir taraftan üst yapı yaptık, bir diğer taraftan kültürel ve sosyal anlamdaki belediyeciliği geliştirdik. Diğer taraftan belediyelerin ve şehirlerin ihtiyaçları olan olmazsa olmazları olan sıkıntılarını giderdik. Hamd olsun dönem sonuna geldiğimizde de 2014’de elimize aldığımız broşür ile 2018’ de yaptıklarımızı mukayese ettiğimizde taahhüt ettiklerimizden çok fazlasını yapmış olmanın onurunu yaşıyoruz” dedi.

Yapılan konuşmalar sonrasında ödüllerin takdimiyle program sona erdi. Bölgenin en iyi televizyonu seçilen Kanal Fırat'ın ödülünü Genel Yayın Yönetmeni Zeki Akbıyık, Muş Belediye Başkanı Feyat Asya’nın elinden aldı.

Ödül töreninde değerlendirmelerde bulunan Akbıyık, “Önce Gakkoşlar diyarı Elazığ’dan Muş’a selamlarımızı getirdik. Gerçekten Muş ve Elazığ kardeş şehir, gönülden birbirine bağlıdır. Kanal Fırat ailesi olarak gerçekten bu ödülü almak bizi son derece duygulandırdı, son derece mutlu etti. Geçtiğimiz günlerde, Cumhurbaşkanımızın elinden 'Türkiye’nin En İyi Yerel Kanalı' ödülünü almıştık. Özellikle Yönetim Kurulu Başkanımız Prof. Dr. Yasemin Açık Hanımefendi’nin selamlarını da getirdik. Kendisi ödül törenine katılacaktı ama İstanbul’daki 'Elazığ Günleri'nden dolayı gelemedi. Hepinize teşekkür ediyorum. Özellikle bize bu ödülü layık gören Eshab-ı Kehf Derneği’ne ve değerli Muş halkına çok teşekkür ediyorum” dedi. Haber Merkezi

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bir şampiyonluk da Yolspor'dan
Bir şampiyonluk da Yolspor'dan
ELAZIĞSPOR’DA 3 YABANCI GÖNDERİLDİ
ELAZIĞSPOR’DA 3 YABANCI GÖNDERİLDİ