Advert

Ayaz: Fiyatlara dikkat edilecek

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
Ayaz: Fiyatlara dikkat edilecek
Ayaz: Fiyatlara dikkat edilecek İzzet TUMAY
Bu içerik 219 kez okundu.

Yazıkonak Belediye Başkanı Aydın Ayaz, Yazıkonak beldesindeki pazarı gezdi. Başkan Ayaz, vatandaşa ürün seçme izni vermeyen pazarcının tezgahını kaldıracağını söyledi. Ayaz, ayrıca ürünlerin üzerinde fiyat etiketlerinin olması gerektiğini de belirtti ve uyardı.

Son günlerde pazar fiyatları hem ülkenin hem de Elazığ’ın gündeminde. Yazıkonak Belediye Başkanı Aydın Ayaz da zabıta memurlarıyla birlikte Yazıkonak beldesinde kurulan pazarı ziyaret etti ve fiyatlarla ilgili incelemelerde bulundu.  Başkan Ayaz’ın pazarcı esnafına ilk uyarısı ürün seçme konusunda oldu. Vatandaşlardan gelen şikayetleri değerlendiren Ayaz, vatandaşların ürün seçme hakkının olduğunu belirtti. Ürün seçmeye müsaade etmeyen pazarcının tezgahını pazardan kaldırtacağını söyleyen Ayaz, “Kimse vatandaşı mağdur etmesin” dedi.

Pazarcı esnafını fırsatçılık noktasında uyaran Başkan Ayaz, tezgahtaki ürünlerin tek tek fiyatlarını kontrol etti. Ürünleri yüksek fiyattan satan esnafları tespit eden Ayaz, bunu yapan esnaflara tutanak tutturdu.

Belediye Başkanı Ayaz, “Adam parasıyla mal alıyor. Seçerek alacak. Kimse vatandaşı mağdur etmeyecek. Fiyatlara dikkat edilecek. Hizmet sektöründe fırsatçılık yapılmaması, haksız kazanca ve halk ile diyalogda takınılan üsluba dikkat etmek gerek. Empati kurmak pazarcının takınacağı davranışları arasındadır. Hatta her insanın yapması gereken davranışlar arasındadır. Kendilerine ve ailelerine nasıl davranılmasını istiyorlarsa, kendilerinin takınacağı tavır da öyle olmalı. Zor bir süreçten geçtik, halkın rızkına yüksek fiyatlarla engel olanlara, fırsat vermeyeceğiz. Bizler de ekiplerimiz ile bugün pazarcılarımızdan problemli olanları tespit ederek gerekli işlemlere tabi tuttuk. Amacımız pazarcılarımızın rızkına sebep olmak değil, bilakis daha dikkatli olmalarını sağlamak. Ama bu tür davranışları sergilemeye devam edecek olurlarsa illa haklarında gereken yapılır. Devlet her zaman halkının yanında, haksız kazancı sadece kul değil, Allah dahi kabul etmez” dedi. Haber Merkezi

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP VE İYİ PARTİLİ GENÇLER ATA'LARINA YÜRÜDÜ!
CHP VE İYİ PARTİLİ GENÇLER ATA'LARINA YÜRÜDÜ!
MADEN'DE İSTİŞARE TOPLANTISI
MADEN'DE İSTİŞARE TOPLANTISI