Advert

Şehit unvanı eksik!

Şehit unvanı eksik!
Şehit unvanı eksik! İzzet TUMAY
Bu içerik 264 kez okundu.

Şehir Hastanesi'ne şehit polis memuru Fethi Sekin adı verildi ancak

Şehit unvanı eksik!

İrfan ARSLAN / Ülkemizde kurulan şehir hastanelerinin altıncısı Elazığ'da hizmet vermeye başladı. Elazığ Şehir Hastanesi'nin adı Şehit Fethi Sekin Şehir Hastanesi olarak değiştirilmesine karşılık resmi olarak hastane içinde ve hastanenin üzerindeki yazılarda Fethi Sekin Şehir Hastanesi olarak yazıldı.

Ülkemizin bekası için teröristlerin İzmir Adalet Sarayı'na yapmayı planladığı saldırıyı tek başına silahlı çatışmaya girerek önleyen ve makamların en yükseği olan şehitlik mertebesine ulaşan kahraman polis memurumuz Fethi Sekin’in isminin hastane dışına ve içindeki alanlara şehit unvanının yazılmayışı vatandaşlar tarafından üzüntü ile karşılanıyor.

Elazığlı vatandaşlar, konuyla ilgili düşüncelerini açıklarken, "Bu hastaneye şehidimizin isminin verilmesi bizi mutlu etti. Çünkü bu vatana hizmet ederken şehit düşenlerin unutulmaması gerekir. Ancak bu ismin sadece Fethi Sekin olarak yazılması bizi üzdü. Allah’ın kendisine layık gördüğü şehitlik mertebesinin bu hastanenin levhalarına yazılması gerekir. Ayrıca bu ismin verilmesinin nedeni olan olayın da bir levhaya yazılması ve hastanenin girişine asılması gerekir. Böylece özellikle gelecek nesillerimiz bu ismin neden verildiğini unutmazlar. Yetkililerin bu konuda gerekli çalışmaları yaptıklarını, yeni isim levhalarının yerlerine asılması işleminin de en kısa sürede gerçekleşeceğine inanıyoruz"  dediler.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TOBB'dan 81 ile yazı gönderildi
TOBB'dan 81 ile yazı gönderildi
Çoban'dan, cihazların Suriye'ye gönderilmesine tepki
Çoban'dan, cihazların Suriye'ye gönderilmesine tepki