Advert

Hizmetler ve bakım yetersiz

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
Hizmetler ve bakım yetersiz
Hizmetler ve bakım yetersiz İzzet TUMAY
Bu içerik 488 kez okundu.
"Seçimin Nabzı" bu kez şirin ve turistik ilçe Sivrice’de attı. Kan kaybının devam ettiğini, 2014 yılında yapılan seçimlerde verilen vaatlerin hiçbirinin yerine getirilmediğini belirten vatandaşlar:

Hizmetler ve bakım yetersiz

İrfan ARSLAN / 2019 yılında yapılacak yerel seçimler öncesi Elazığ'ın ilçe ve belde belediyelerinin çalışmalarını, bu çalışmalara tepkilerini, yapılmayanları ve yapılacak olan yerel seçim öncesi görüşlerinin yer aldığı "Seçimin Nabzı" çalışmamızı Sivrice ilçemizde devam ettirdik. Sivriceli vatandaşlar, ilçenin her geçen gün kan kaybettiğini ve ilçenin gelişmesi bir yana geriye gittiğini belirtirken, Belediye'nin ilçenin sorunlarına çözüm getirmekte yetersiz çalışmalar yaptığını, bunun da sorunları artırdığını dile getirdiler.

"Seçimin Nabzı" çalışmamız kapsamında daha önce gittiğimiz ilçelerde ortaya çıkan tablo hemen hemen Sivrice'de de kendisini gösteriyor. En önemli sıkıntı ilçenin gelişme gösterememesi sonucunda verilen göç. Bu konuda gerekli çalışmaların yapılmaması durumunda gelecek yıllarda Sivrice’nin merkezinde yaşayacak nüfusun bin kişiye kadar düşeceği endişesi yaşanıyor. İlçenin yaz aylarındaki nüfusunun 25 bine kadar çıktığı, bunun nedeninin yaz aylarında civar illerden gelen yazlıkçılar olduğu, yaz aylarında ilçenin önemli bir hareketlilik yaşamasına karşılık yılın geri kalan aylarında nüfusun 1500-2000 kişiye düştüğü, bunun da sıkıntıları artırdığı ifade ediliyor.

'Belediye sorunlara çözüm bulmada yetersiz'

Sivrice Belediyesi'nin ilçenin sorunlarına çözüm getirme adına çaba gösterdiğini ancak bu çabanın yetersiz kaldığını belirten vatandaşlar görüşlerini şöyle dile getirdiler: “Seçim döneminde mevcut Belediye Başkanımız, seçilmesi durumunda ilçe merkezine üniversite getireceğini, otel yaptıracağını, rehabilitasyon merkezi kazandıracağını, spor kompleksi yaptıracağını, böylece ilçenin sıkıntılarını azaltacağını vaat etmişti. Göreve başladığı günden bu yana 4,5 yıl geçti. Hiçbiri yapılmadı. Görev süresi içinde mesire alanları yapıldı. Ancak bu merkezlerde görevliler olmadığı için bakımsızlıktan çok kötü bir duruma geldiler. İlçemizin sahip olduğu doğa harikası Hazar Gölü maalesef gerekli önlemler alınmaması durumunda kirlilik nedeniyle yok olacak. Hazar Gölü'ne farklı noktalardan kanalizasyon akıyor. YİBO, Meteoroloji ve Orman Kampı noktalarından kanalizasyon akması nedeniyle gölde kirlilik yaşanıyor. Bunun en önemli göstergesi de gölde oluşan sazlık alanlar. Halk sağlığı açısından da göle girişler, gerekli temizlik ve dezenfeksiyon işlemleri yapılana kadar yasaklanmalı.

'Hazar Şiir Akşamları yeniden yapılmalı'

Sivrice’nin en önemli sorunlarından biri olan ve yaklaşık 10 yıldır devam eden kanalizasyon inşaatı halen tamamlanamadı. Bu proje nasıl tamamlanacak bunu da bilmiyoruz.

Sivrice ilçesinin en önemli tanıtım etkinliği olan Hazar Şiir Akşamları artık yapılmıyor. Biz bu etkinliğin yeniden ilçemizde yapılmasını istiyoruz. Çünkü bu etkinlik sayesinde ilçemiz Türk dünyasında yer almaya başlamıştı.

Hazar Baba Kayak Merkezi işletmesinin daha iyi şartlarda yapılması, bu merkeze en az 50 yatak kapasiteli bir otel yapılması sağlanırsa Sivrice kış aylarında turizm hareketliliği yaşar. Yine Hazar Gölü'nde bulunan Batık Kent ulusal turizm turu yapan firmalar ile görüşme yapılması ve tur kapsamına alınması sağlanırsa ilçemizin gelişmesine katkı sağlar. Bunları yapmak Belediyemizin görevi. Yapılmıyor.

'Borcun 55 milyon TL olduğu iddia ediliyor'

İşkur’dan işe alınanlar nerede ne iş yapıyorlar? Bilmiyoruz. Yazık. Hemen her yıl aynı kişiler işe alınıyor. Başkan ilçede oturmuyor ki denetim yapsın. Başkan olmadığı gibi İş Kur'dan işe alınanlar da evlerinde oturuyor, maaşlarını alıyor.

Belediye'nin 55 milyon TL borcu olduğu iddia ediliyor. Ne hizmet yapıldı ki bu borç oluştu? Belediye'ye alınan araçlar hibe. Kültür ve Akpınar mahallelerinin yolları stabilize. Yarın yağışlar başladığında çamurdan geçilmeyecek. Geçmişte Belediye çalışanlardan yaklaşık 20 kişi alacaklarını mahkeme kanalıyla almayı hak ettiler ancak bu alacaklar da halen ödenmedi. Bu kadar borç nereden geliyor bilmiyoruz.

İlçe merkezindeki kaldırımlar işgal altında

Sivrice’nin en önemli sorununu söylemeye utanıyoruz, turistik bir ilçeyiz ancak ilçede kadınların kullanacağı bir tuvalet yok. Gelen misafirleri ihtiyaçlarını gidermek için evlerimize götürüyoruz. İlçemize can veren Hazar Gölü'nün etrafı temizlenmeli ve yeni hizmet alanları oluşturulmalı.

Belediye'ye ait toplu taşıma araçları saat 19.00'dan sonra Elazığ’a yapılan seferlerini durduruyor. Bu durum da olumsuzluk yaratıyor. Biz otobüs seferlerinin saat 23.00'e kadar devam etmesini istiyoruz. Bu sağlanırsa ilçeden öğrencileri için şehre taşınan aileler ilçede kalacak.

Elazığ’a giden doğalgaz boru hattı ilçemiz sınırlarından geçiyor ancak biz bu nimetten faydalanamıyoruz. İlçeye doğalgaz verilmesi durumunda özellikle yaşlı nüfus da kış aylarında ilçede kalacaktır.
İlçe merkezinde TOKİ yapılacağı söylenmişti. Yapılmadı. Yapılsaydı, memurların gidiş gelişinin önüne geçilecekti.

Sivrice'ye yapılan Açık Kadın Cezaevi’nin ilçemize hiçbir faydası olmayacak. Çünkü ilçenin girişinde yapıldı. Açık Ceza Evi'nin içinde de tüm tesisler var. Bize hiçbir katkı sağlamayacak.

Yapılacak olan seçimde partiye değil adaya bakacağız.”

2019 yılı Mart ayında yapılacak yerel seçimler için AK Parti'den Ebubekir Irmak, Ali Susam, Engin Aydoğan, Hasan Karabulut, F.Ahmet Atagün, MHP'den Nazım Saydık,  F.Ahmet Yetik’in aday adayı olacağı belirtiliyor.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ELAZIĞ 3.2 İLE SALLANDI!
ELAZIĞ 3.2 İLE SALLANDI!
SOKAK KÖPEKLERİNİN SALDIRDIĞI YAŞLI KADIN ÖLDÜ
SOKAK KÖPEKLERİNİN SALDIRDIĞI YAŞLI KADIN ÖLDÜ