Advert

MARED, bu kez eğitime köprü oldu

MARED, bu kez eğitime köprü oldu
MARED, bu kez eğitime köprü oldu İzzet TUMAY
Bu içerik 213 kez okundu.

Marmara Elazığlılar Derneği, “Eğitime ve Gençliğe Destek Projesi” kapsamımda 9 okula daha malzeme yardımında bulundu.

İstanbul’dan Elazığ’a köprü olan Marmara Elazığlılar Derneği 2018-2019 eğitim-öğretim yılında da okulların ihtiyaçlarının giderilmesine desteklerini sürdürüyor. MARED, İstanbul’dan getirdiği anaokulları için tabure ve sandalye, eğitim materyalleri, üniversiteye hazırlık kitapları ve spor salonu malzemelerini ihtiyaç sahibi okullara teslim etti. Marmara Elazığlılar Derneği Başkanı Mahmut Kahraman, “Amacımız gençlere ve eğitime destek olmak. İstanbul ile Elazığ arasında bir köprü kurmak. Bu amaçla Elazığ Milli Eğitim Müdürümüz, Halk Eğitim Müdürümüz ve il temsilcimiz ile birlikte okulları tespit edip yardımları ulaştırıyoruz” dedi.

MARED 2. Başkanı Şaban Polat, ihtiyaçları doğrultusunda destek verdikleri okul isimlerini açıklayarak, “5 okulumuza Üniversite hazırlık kitapları veriyoruz. TOKİ Şehit Arif Güneş Çok Programlı Anadolu Lisesi, Harput Anadolu Lisesi, Keban Çok Programlı Anadolu Lisesi, Keban Kız Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi ve Halk Eğitim Merkezi olmak üzere 5 okula kitap yardımında bulunuyoruz. Ayrıca Bahçekapı İlköğretim Okulu'na 12 sandalye, 3 masa, 2 çöp kovası ve 1 tane halıfleks, Halk Eğitim'e 7 kova, 6 masa, 17 sandalye, Barbaros İlköğretim Okulu'na 4 spor minderi, HARPUTDER’e 1 masa, 4 sandalye, Aksaray Anaokulu'na 36 sandalye, 32 masa ve 1 oyun materyali veriyoruz” diye kaydetti.

MARED’in verdiği destekleri öğrencilere ulaştırmak üzere teslim alan okul yöneticileri de dernek başkanı ve yöneticilerine teşekkür ettiler. Haber Merkezi

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: 10 YILLIK REZERV TESPİT ETTİK
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: 10 YILLIK REZERV TESPİT ETTİK
MÜDÜRDEN ÖĞRETMENE DARP İDDİASINA SORUŞTURMA
MÜDÜRDEN ÖĞRETMENE DARP İDDİASINA SORUŞTURMA