Advert

Yanılmaz: Ekonomik terör estirmek isteyenlere karşı dik durmayı bildik

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
Yanılmaz: Ekonomik terör estirmek isteyenlere karşı dik durmayı bildik
Yanılmaz: Ekonomik terör estirmek isteyenlere karşı dik durmayı bildik İzzet TUMAY
Bu içerik 556 kez okundu.

İzzet TUMAY / Ezgi ÇAKMAK / Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, gündemi değerlendirmek üzere basın mensupları ile bir araya geldi.

Başkan Yanılmaz, Belediye Meclis Salonu'nda düzenlediği basın toplantısında, “Elazığ Belediyesi olarak 2014 yılından bu yana yapmış olduğumuz bütün çalışmalarda sadece kendi sorumluluk alanımızda değil Elazığ’ı uzaktan yakından ilgilendiren her alanda hizmet vermeye, müdahale etmeye ve Elazığ’ın menfaatlerini, çıkarlarını gayret ettik. Sadece Elazığ merkezde değil, büyükşehir olmasa da Elazığ’ı bir büyükşehir gibi idare etmeye, yeri geldiğinde ilçelerimize, beldelerimize, köylerimize yatırım yapmaya, yardımcı olmaya gayret ettik” dedi.

ELAZIĞ GÜNLERİ’Nİ 1,5 MİLYON KİŞİ ZİYARET ETTİ

Son dönemde Elazığ’da yapılan fuar, tanıtım türü organizasyonlara değinen Başkan Yanılmaz, son olarak İstanbul’da gerçekleştirilen Elazığ Günleri’ni 1,5 milyon kişinin ziyaret ettiğini söyledi.

HARPUT’UN UNESCO YOLCULUĞU!

Harput’un UNESCO yolunda emin adımlarda ilerlediğini belirten Yanılmaz, şunları söyledi: “Harput’un 31 Mayıs 2018 tarihi itibariyle UNESCO’nun Dünya Geçici Miras Listesi'nde yer almasıyla bu defa ikinci etap çalışmalarımız başladı. Bu da Harput’un UNESCO’nun Dünya Kalıcı Miras Listesi'ne girmesidir. Bu çerçevede Elazığ başta olmak üzere yurt içinde birçok tanıtım ve organizasyonlarımız oluyor. Yine yurt dışı ayağında da çalışmalarımız devam ediyor.”

ELAZIĞ SALÇALI KÖFTE FESTİVALİ DÜZENLENECEK

28 Ekim tarihinde Elazığ Belediyesi ve Lokantacılar Odası işbirliğinde Salçalı Köfte Festivali düzenleneceğini belirten Yanılmaz, “Elazığ’ın Köfteciler Sokağı meşhur. Bu nedenle Elazığ Salçalı Köfte Festivali’nin birincisini başlatmış olacağız. Bütün vatandaşlarımızı bekliyoruz. Köfteler bizden!” dedi.

Konuşmasını 15 Temmuz hain FETÖ terör örgütü üyeleri tarafından yapılmaya çalışılan ve Türk miletinin kısa sürede püsküttüğü darbe girişime değinerek tamamlayan Yanılmaz, “15 Temmuz 2016’da çok hain bir darbe kalkışması ile karşı karşıya kaldık. Tabi burada Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ortaya koymuş olduğu irade, cesaret ve kriz yönetiminde ki kabiliyeti Allah’a şükür bu hain kalkışmayı yapanların başarılı olmasına engel oldu. Güzel ülkemizde kardeşkanı dökülmeden, ülkemizi yok etmek isteyenler hain emellerine ulaşmadan bugünlere kadar geldik. 15 Temmuz 2016’dan sonra gösterilen mücadele, basınımızın elbirliği ile ortaya koymuş olduğu tavır, milletimizin hiçbir siyasi tavır gözetmeden eğer sözkonusu vatan, millet, bayrak, devlet ise bu konuda biz varız diyerek meydanlara çıkması milli birliğimiz ve beraberliğimiz açısından çok önemliydi. Tabi ülkemiz üzerinde emeli olanlar 15 Temmuz’da başarılı olamayınca bu defa farklı versiyonlarla ülkemiz üzerinde kaos yaratmaya, insanımızı gelecek noktasında ümitsizliğe düşürmeye gayret ettiler. Bunlardan birtanesi de yine özellikle döviz kurları üzerinde oynanan sunni oyunlardır. Bir anda dövizler yükseldi. İnsanımızın ekonomide ki darboğaza sokulması noktasında dış kaynaklı hareketler ve baskılar ülkemizde görülmeye başlandı. Biz zorlukların karşısında dik durmayı bilen ve bu zorlukları aşan bir milletiz. Bu açıdan içimizde bir takım fırsatçılara meydan vermeden, onların başarılı olmasını beklemeden ve başarılı olmasına engel olacak şekilde esnafımız, milletimiz bu ekonomik saldırıya karşı güç birliği yaptı. Esnaf odalarımızla yaptığımız toplantının akabinde esnaflarımızın göstermiş olduğu ilgi ve alakaya çok teşekkür ediyorum. Elazığ olarak biz bu ekonomik terör estirmek isteyenlere karşı dik durmayı bildik ve dik durmaya devam ediyoruz. Fırsatçılara da hiçbir zaman meydanı boş bıkarmayacak fırsat vermeyeceğiz. Zabıtamız hem pazar, hem büyük market denetimlerini sürdürüyor. Hükümetimizin almış olduğu kararla ‘Enflasyonla Topyekûn Mücadele’ programı başladı ki çok önemli bir mücadeledir. Dövize bağlı olmayan ürünlere fırsattan istifade zam yapmak isteyenlerin, stokçuların engellendiği ve milletimizin daha huzurlu bir şekilde yaşamını sürdürebilmesi için seferberliğin başlatıldığı bir dönemi girmiş oluyoruz. Biz Elazığ Belediyesi olarak esnaflarımızla birlikte bu seferberliği zaten başlatmıştık. Kültürpark, Şehit Fethi Sekin Mesire ile Cip Mesire Alanı'nda ki bütün hizmetlerimizde yüzde 10 indirime giderek bir destek sağlamayı hedefledik. Hükümetimizin başlatmıy olduğu bu mücadele ile ilgili kararlı duruşumuz devam edecek. Bundan asla geri adım atılmayacak.”

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SALEP SOĞANI TOPLAYANLARA 240 BİN TL CEZA KESİLDİ
SALEP SOĞANI TOPLAYANLARA 240 BİN TL CEZA KESİLDİ
MECLİS ÜYELERİ BELEDİYE BAŞKANINI SEÇECEK
MECLİS ÜYELERİ BELEDİYE BAŞKANINI SEÇECEK