Advert

Vali Kaldırım: Tekstil fabrikası hayırlı olsun

Vali Kaldırım: Tekstil fabrikası hayırlı olsun
Vali Kaldırım: Tekstil fabrikası hayırlı olsun İzzet TUMAY
Bu içerik 80 kez okundu.

Tamamlandığında kademeli olarak 4 bin kişiye istihdam yaratacak. Vali Kaldırım:

Tekstil fabrikası hayırlı olsun

İrfan ARSLAN / Elazığ’da yeni yatırımların yapılması amacıyla göreve başladığı günden itibaren çalışma yapan Vali Çetin Oktay Kaldırım, müjdeli bir haber verdi. Kaldırım, tamamlandığı zaman 4 bin kişiye istihdam alanı yaratacak olan tekstil fabrikasının yatırım kararı aldığını açıkladı.

Vali Kaldırım gazetemize yaptığı açıklamada, "İlimizde yeni yatırım ve bu yatırımlar ile istihdam alanı yaratmak amaçlı görüşmelerimizi çok yönlü olarak sürdürüyoruz. Uzun bir süredir görüştüğümüz bir tekstil fabrikası yönetimi ilimizde yatırım yapma kararı olmuş bulunuyor. Bu fabrika tamamen ihracata yönelik olarak üretim yapacak" dedi.

Vali Kaldırım, açıklamasında, “Uzun zamandır görüşmelerini sürdürdüğümüz, ilk etapta 2 bin, tamamlandığında 4 bin kişiye istihdam sağlayacak ve tamamen ihracata dönük üretim yapacak olan bir tekstil firmamız Elazığ'ımıza yatırım kararı almıştır. İlimize hayırlı olsun” dedi.

Elazığ'a yapıtım yapacak olan firma yetkilileri de burada yapılacak yatırımın hedeflerini açıklarken, "Elazığ’da yapacağımız yatırım ile üretime başladığımızda yıllık 150 milyon Dolar ve 50 milyon Euro’luk ihracat yapmayı hedefliyoruz. Bunun yanında 2019 yılında 2 bin, 2020 yılında ise 4 bin kişiye istihdam alanı yaratmak istiyoruz” dediler.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gakgoş sahasında 'ES'ti!
Gakgoş sahasında 'ES'ti!
Ergin, Yurtbaşı için ‘ben de varım’ dedi
Ergin, Yurtbaşı için ‘ben de varım’ dedi