Advert

Arslan: İlk adımlar atıldı

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
Arslan: İlk adımlar atıldı
Arslan: İlk adımlar atıldı İzzet TUMAY
Bu içerik 256 kez okundu.

Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi oda-borsa başkanları bölgesel sorunlarda işbirliği kararı aldı

Arslan: İlk adımlar atıldı

İrfan ARSLAN / Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, Elazığ'da yapılan Ticaret Odası ve Borsa Başkanları Bölge Toplantısı'nın çok önemli sorunların gündeme getirilmesine ve bunların çözümü noktasında kararlar alınmasına vesile olduğunu söyledi.

Elazığ TSO ve Elazığ Ticaret Borsası’nın ev sahipliğini yaptığı istişare toplantısının bölgesel işbirliğinin sağlanmasına zemin teşkil ettiğini belirten Arslan, “Bizler Doğu ve Güneydoğu Anadolu illeri ekonomisinin en üst düzey temsilcisi olan STK’ların başkanlarıyız. Bizlerin sergilemiş olduğu tavır bölgemizin kaderinin belirlenmesinde çok etkilidir. Ülkemizin üzerinde en tehlikeli oyunların ve senaryoların uygulandığı en müstesna ve en zor coğrafyada yaşıyoruz. Ticaretimizi bu zor coğrafyada çok ağır bedeller ödeyerek sürdürmeye çalışıyoruz. Belki diğer bölgelerimizdeki mevkidaşlarımız ve meslektaşlarımız gibi maddi olarak çok kazançlı olamıyoruz. Ama bu topraklarda huzurun ve refahın var olması için mücadele etmek manevi olarak bizleri şereflendiriyor. 40 yılı aşkın bir zamandır sınırlarımızda savaş hiç bitmedi. 35 yıldır bölgemizde terörle mücadele ediyoruz. Yer altı ve yer üstü kaynaklarımızı huzur içinde ekonomiye kazandıramadık. Burada var olabilmek hep çok zor oldu.  Zorlukları aşabilmek için çoğu zaman ihtiyaç duyduğumuz kanuni altyapıların yanlışlıkları ve eksiklikleriyle boğuştuk. Ekonominin var olabilmesi ve gelişebilmesi bölgemizin refahının artırılabilmesi için en doğru metodoloji ve çözümlerin bizler tarafından tespit edileceği ve talep makamı olan bizlerin istek ve önerilerinin en üst düzeyde karşılık bulması için mücadele etmek en asli görevimizdir” dedi.

“BU TOPLANTI ŞEHİRLERİMİZİ KALKINDIRAN SONUÇLAR DOĞURACAKTIR”

Ekonomik gelişmenin sağlanabilmesi için komşu illerin birbirlerini ekonomik olarak çok iyi tanımasının gerekli olduğunu vurgulayan Arslan, "Birbirlerine komşu iller olarak şehirlerimizin ile ilçelerimizin güçlü ve zayıf yönlerinin farkında olabilmemiz önem arz etmektedir. Birbirimize rakip olmadan planlamalar yapıp ticaretimizi geliştirerek kazançlı çıkabilmek işten bile değildir. İlkini gerçekleştirdiğimiz Bölge İstişare Toplantımız inanıyorum ki, kazan kazan düsturu ile şehirlerimizi kalkındıran zaman ve güç israfı yapmadan efektif kaynaklar kullanarak kültürel ve sosyal kaynaşma ile demografik yapıyı koruyan sonuçlar doğuracaktır. Bu iyi niyetleri başarıya ulaştırmak için sürdürülebilirlik ilkesinde inatçı olmamız vazgeçilmezimizdir” ifadelerini kullandı.

“SONUÇ BİLDİRGESİ HAZIRLANACAK”

Arslan, toplantıya katılan oda-borsa başkanlarının istişare toplantılarının iki ayda bir yapılması yönünde bir ortak karar aldıklarını kaydederek, “Toplantımızda tüm oda-borsa başkanlarımız görüş öneri ve düşüncelerin paylaşmışlardır. Son derece verimli olan toplantı sonrasında ortak bir sekretarya oluşturularak toplantıların iki ayda bir bölgedeki illerde sırayla yapılması kararlaştırıldı. İkinci toplantımızı inşallah Diyarbakır’da iki ay sonra gerçekleştireceğiz. İlki gerçekleştirilen toplantımızın sonuç raporunu hafta içinde hazırlayarak oda-borsalarımızın da görüşleri doğrultusunda TOBB’ye takdim edeceğiz” dedi.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MİLLİ HOCADAN, MİLLİ PROJE
MİLLİ HOCADAN, MİLLİ PROJE
TRAFİKTE İMAJ DEĞİŞİKLİĞİ
TRAFİKTE İMAJ DEĞİŞİKLİĞİ