Advert

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
İzzet TUMAY
Bu içerik 713 kez okundu.

İş Kur programlarından belediyelerde iş başı yaptırılan işçilerin işe gitmeden maaş aldıkları iddia ediliyor

Toplum vicdanı adına denetim yapılsın

İrfan ARSLAN

İş Kur üzerinden açılan programlarda belediyelere verilen ve 6 aylık süre için çalıştırılan işçilerin işe gitmeden, çalışmadan, hak etmeden maaş aldıkları iddia ediliyor.

Elazığ'daki ilçe belediyelerinde İş Kur’un farklı programları kapsamında noter huzurunda yapılan kura çekilişi sonunda isimleri çıkan kadın ve erkek işçilerin çok önemli bir bölümünün siyasi kaygı nedeniyle çalıştırılmadıkları ve evlerinde yatarak ay başında maaşlarını aldıkları iddiası gazete olarak yaptığımız araştırmada ilçedeki vatandaşlarca da iddia ediliyor.

Devletin ihtiyaç sahibi olan insanlara iş imkânı sağlamak ve bunun karşılığında asgari ücret ödemesi yaptığı programların suistimal edilmesinin önüne geçilmesi adına başka insanların istihdam edildiği, belediye başkanlarının sonra da bu programı uygulayan İş Kur Müdürlüğü'nün denetimlerini sürekli bir şekilde yapması, iddia edilen olayların önüne geçilmesini sağlayacaktır.

Geçtiğimiz yıllarda Elazığ'ın bazı ilçelerinde yapılan denetimler sonucunda işe gitmedikleri ve mesai saatinde işte olması gerekirken kahvede oturdukları tespit edilen 8 kişinin iş akitlerinin feshedildiğini, bunların yerine ihtiyaç sahibi olanların işe yerleştirildiğini biliyoruz. Bugün de bu iddiaların yetkililerce araştırılmasını, denetlenmesini ve bu araştırma denetleme sonucunda gerekeni yapmasını toplum vicdanı adına talep ediyoruz.

Ülkemizin ekonomik sıkıntı yaşadığı, binlerce insanın iş bulamadığı bir dönemde yaşanan ve gündeme taşınan bu iddiaların merkezindeki belediyelerin başkan ve müdürlerinin ve bu programı uygulayan İş Kur İl Müdürlüğü'nün hiçbir tasa ve siyasi baskıyı düşünmeden alacakları kararlar ve atacakları adımlar toplum nezdinde memnuniyetle karşılanacaktır. Yapılacak çalışmanın sonuçlarının kamuoyu ile neticelerinin paylaşılması da toplum vicdanını rahatlatacaktır.

Siyasi gelecek yerine oy kaygısı taşımadan İş Kur programları kapsamında belediyelerde işe yerleştirilen personellerin sayısı oldukça yüksek. Devletin kasasından çıkan paraların karşılığının alınması, belediye başkanlarına daha çok oy getirecektir. Vatandaşların bunu bilmesi kendilerine olan güveni artıracaktır.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MİLLİ HOCADAN, MİLLİ PROJE
MİLLİ HOCADAN, MİLLİ PROJE
TRAFİKTE İMAJ DEĞİŞİKLİĞİ
TRAFİKTE İMAJ DEĞİŞİKLİĞİ