Advert

İş Kur 6 ekiple denetimlere başladı

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
İş Kur 6 ekiple denetimlere başladı
İş Kur 6 ekiple denetimlere başladı İzzet TUMAY
Bu içerik 702 kez okundu.

Haberimiz ses getirdi. Gazetemizin gündeme taşıdığı, 'İş Kur programlarında çalışanların işe gitmeden maaş aldıkları iddiaları' yetkilileri harekete geçirdi

İş Kur 6 ekiple denetimlere başladı

İrfan ARSLAN

Gazetemizin 18 Ekim 2018 tarihinde yaptığı, İş Kur programlarında çalışan ancak işe gitmeden maaş alanları kapsayan haberimiz ses getirdi. İş Kur İl Müdürlüğü, Valilik oluru ile 6 ekip oluşturup denetimlere başlandığını açıkladı.

İşte 18 Ekim’de yaptığımız haberin özeti: “İş Kur üzerinden açılan programlarda belediyelere verilen ve 6 aylık süre için çalıştırılan işçilerin işe gitmeden, çalışmadan, hak etmeden maaş aldıkları iddia ediliyor.

Elazığ'daki ilçe belediyelerinde İş Kur’un farklı programları kapsamında noter huzurunda yapılan kura çekilişi sonunda isimleri çıkan kadın ve erkek işçilerin çok önemli bir bölümünün siyasi kaygı nedeniyle çalıştırılmadıkları ve evlerinde yatarak aybaşında maaşlarını aldıkları iddiası gazete olarak yaptığımız araştırmada ilçedeki vatandaşlarca da iddia ediliyor.

Devletin ihtiyaç sahibi olan insanlara iş imkânı sağlamak ve bunun karşılığında asgari ücret ödemesi yaptığı programların suistimal edilmesinin önüne geçilmesi adına başka insanların istihdam edildiği, belediye başkanlıklarında bu programı uygulayan İş Kur Müdürlüğü'nün denetimlerini sürekli bir şekilde yapması, iddia edilen olayların önüne geçilmesini sağlayacaktır.”

İş Kur İl Müdürlüğü, oluşturulan programlarda çalışma imkanı bulanların belirlenen çalışma süreleri boyunca işe gitmeleri gerektiğini, bunu yapmamaları ve yapılacak denetimlerde bunun tespiti durumunda bu çalışanların iş akitlerinin iptal edileceğini açıkladı.

Valilik oluru ile bünyelerinde 6 ekip oluşturduklarını ve denetimlere başladıklarını belirten İş Kur İl Müdürlüğü yetkilileri, "İddialar bizi harekete geçirdi. Denetimlerimizi yapmaya başladık. Bu denetimlerde iş başı yapan ancak işe gitmedikleri tespit edilenlerin sözleşmeleri feshedilecektir. Geçtiğimiz yıl bir ilçemizde yaptığımız denetimde 8 kişi bu şekilde tespit edilmiş ve iş akitleri feshedilmişti” dediler.

Denetimlerin yapılmasının ardından elde edilecek tablo merak edilmeye başlandı.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ELAZIĞ'DA KATLI KAVŞAĞIN YIKIMI İÇİN
ELAZIĞ'DA KATLI KAVŞAĞIN YIKIMI İÇİN "HALK OYLAMASI" BAŞLADI
KADERİNE TERK EDİLDİ!
KADERİNE TERK EDİLDİ!