Advert

BAŞKAN R. TAYYİP ERDOĞAN: KAŞIKÇI VAHŞİ BİR CİNAYETE KURBAN GİTMİŞTİR

BAŞKAN R. TAYYİP ERDOĞAN: KAŞIKÇI VAHŞİ BİR CİNAYETE KURBAN GİTMİŞTİR
BAŞKAN R. TAYYİP ERDOĞAN: KAŞIKÇI VAHŞİ BİR CİNAYETE KURBAN GİTMİŞTİR İzzet TUMAY
Bu içerik 252 kez okundu.

“KAŞIKÇI VAHŞİ BİR CİNAYETE KURBAN GİTMİŞTİR”

İzzet TUMAY / Başkan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında, Cemal Kaşıkçı cinayetiyle ilgili dünyanın beklediği açıklamayı yaptı.

Erdoğan, merhum Kaşıkçı cinayeti ile ilgili yaptığı açıklamada, “Öncelikle Cemal Kaşıkcının ailesine, nişanlısına ve medya ailesine başsağlığı diliyorum. Cemal Kaşıkçı cinayetinin hazırlığı Suudi Arabistan'da yapıldı. Cemal Kaşıkçı, evlilik işlemleri için konsolosluğa gittiğinde cinayet ekibine önceden haber veriliyor. 1 Ekim'de saat 16.30'da 3 kişilik bir ekip tarifeli seferle İstanbul'a inip önce otele yerleşiyor, sonra Başkonsolosluğa gidiyor. Bir başka ekip de Belgrad ormanı ve Yalova'da keşif yapıyor. Çeşitli uçaklarla 15 Suudi görevlisinin ülkemize geldikleri görülüyor. Kıyafeti, gözlüğü ve sakalıyla Cemal Kaşıkçı'ya benzetilmek istenen kişinin gece yarısından sonra tarifeli uçakla Riyad'a hareket ettiği belirlendi. Bu olay İstanbul'da cereyan ediyor ve sorumluluk makamındayız. Sorumluluk makamında olduğumuzdan bunu sorgulamak zorundayız. Olay günü personel, denetim bahanesiyle bir odada tutuldu. Kaşıkçı cinayetiyle ilgili 18 kişi tutuklandı. Belgrad ormanı ve Yalova’da keşif yapmışlar. Nişanlığısının başvurusu üzerine İstanbul Emniyet Müdürlüğü tahkikat başlatıyor. Kıyafeti, gözlüğü ile Kaşıkçı’ya benzetilmeye çalışılan kişi gece yarısı tarifeli uçakla Riyad’a hareket ediyor. Sis bulutu ortadan kalkmaya başlayınca diğer ülkeler de hareket geçti. Bizde bu cinayet karşısında sessiz kalmayacağımızı ifade ettik. Olay günü personel denetim bahanesiyle bir odada tutuldu. Kral’ın talimatı üzerine Başkonsolosluk binasına ve konuta giren ekiplerimiz inceleme yaptılar. 18 Ekim’de başkonsolosluk binasında inceleme yapıldı. Cinayetten 17 gün sonra Suudi Arabistan yönetimi Kaşıkçı’nın başkonsolosluk binasında öldürüldüğünü resmen kabul etti. Bu cinayet konsolosluk binasında işlenmiş olabilir. Fakat unutulmamalıdır ki burası Türkiye Cumhiriyeti’nin sınırları içindedir. Kaşıkçı vahşi bir cinayete kurban gitmiştir!

SUUDİ ARABİSTAN YERLİ İŞBİRLİKÇİYİ AÇIKLAMAYA MECBURDUR

Başkan Erdoğan, Suudi Arabistan’ın yerli işbirlikçiyi açıklamaya mecbur olduğunu belirterek, “18 tutuklunun İstanbul’da yargılanmasını teklif ediyorum” dedi.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Kaldırım’dan Mevlid Kandili mesajı
Vali Kaldırım’dan Mevlid Kandili mesajı
Ters lale tohumları toprakla buluştu
Ters lale tohumları toprakla buluştu