Advert

Van’daki gururumuz Ali Tekataş

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
Van’daki gururumuz Ali Tekataş
Van’daki gururumuz Ali Tekataş İzzet TUMAY
Bu içerik 857 kez okundu.

1.5 yıldır VASKİ Genel Müdürü olarak görev yapıyor. Yaptığı çalışmalar ve uyguladığı projelerle adından sıkça söz ettirdi

Van’daki gururumuz Ali Tekataş

İrfan ARSLAN

İller Bankası Elazığ İl Müdürü iken Van Su Kanalizasyon İdaresi (VASKİ) Genel Müdürlüğü görevine atanan ve burada yaptığı çalışmalarla adından sıkça söz ettiren Ali Tekataş, gururumuz oldu.

VASKİ Genel Müdürlüğü görevini yürüten hemşehrimiz Ali Tekataş, yaptığı hizmetlerle gönüllere taht kurdu. Her gün halkla birlikte olan Tekataş, randevusuz olarak herkesle görüşüyor.

Vanlıların, kısa zamanda çok işler başardığı bir genel müdür olarak bildiği Ali Tekataş, hizmetler için adeta zamanla yarıştı, halkla kucaklaştı. Olmaz denilen birçok hizmet kısa zamanda gerçekleşti. Akdamar Adası'na göl altından su götürme projesi, yeni bir arıtma tesisi yapılması, Gevaş’a 100 yıl sonra su verilmesi, İran sınırına kadar hizmet gitmesi gibi birçok hizmete imza attı.

Van Gölü'nün, Türkiye'nin ve dünyanın en önemli göllerinden biri olduğunu vurgulayan Tekataş, "Şu anki arıtma tesisi yaklaşık 30 yıl önce yapılmış bir yer ve artık mevcut ihtiyacı karşılayamıyor. Ne yazık ki buraya gelen atık suyun üçte ikisi de göle akıyor. Bu da Van Gölü için ciddi bir sorun. 100 milyonluk maddi kaynak ile yeni bir arıtma tesisi kuruyoruz. Projeye güneş enerjisi tesisini de entegre ettik" dedi.

1 milyon nüfusa yetecek kapasitede

Tekataş sözlerini şöyle sürdürdü: "Yeni ihale ile mevcut arıtma tesisi tam kapasite ile çalıştırılarak, 1 milyon nüfusa yetecek seviyeye ulaştırılarak ve en az 40 yıl hizmet edecek şekilde tasarlanmıştır. Projede ayrıca çevre dostu koku giderme üniteleri de oluşturulmuş olup, etraftaki yerleşim yerlerinin etkilenmesinin önün geçilecektir.

13 ilçe 545 mahalleye hizmet götürüldü

Van’da 13 ilçenin 685 mahallenin 545 mahallesine bir yıl içerisinde yaklaşık 400 km içme suyu, 100 km kanalizasyon hattı çekildi, ayrıca 31 adet de yeni depo ile yerleşim yerlerine daha iyi bir hizmet için çalıştık. Birçok mahallemiz ilk kez su ve kanalizasyon hizmeti ile tanıştı. Van gelişsin, ekonomisi güçlensin diye yeni kararlan aldık. Öncelikle daha önce su ve kanalizasyon bağlantısı adı altında alınan ve halkımızı mağdur eden harç bedellerini artık almıyoruz.

Yatırımcının önünü açtık, ekonomiyi canlandırdık

Van'da yapılacak yeni inşaatlar için alınan su ve kanalizasyon katılım paylarında yüzde 36’ya varan oranlarda indirim yapılarak sektörün önü açıldı. Piyasalar canlandı, işsizlik azaldı. Halkın parasını çarçur etmeden kuruşu kuruşuna hizmete harcamak için israfa son verdik. Kurum araçlarını havuza alarak aylık 100 bin TL tasarruf sağladık. İhalelerde kırımları yükselterek kurumun menfaatlerini koruduk. Milyonlarca liranın kasamızda kalmasına vesile olduk.

Bir başarı hikayesi yazdık

Biz tüm VASKİ ekibi ile bir başarıya imza attık. Valimiz Murat Zorluoğlu’nun deyişiyle, VASKİ bir başarı hikâyesidir. Bu hikâyede ismi geçen ve geçmeyen herkes makbuldür, muteberdir, fedakârdır cefakardır. Van’ın imarında imzası bulunan gizli kahramanları tebrik ediyoruz.

Valimiz Murat Zorluoğlu öncülüğünde gerçekleşen bu muazzam başarıda dişiyle tırnağıyla emeği olan herkese teşekkür ederiz.

Bu arada Elazığlı hemşerilerimi de saygıyla selamlıyor, nice güzel hizmetlerde birlikte olacağımız umuyorum. Hizmette sınır tanımadan her daim hemşerilerimin hizmetinde olacağım.”

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
VEKİL EROL'DAN MANİDAR DAVET!
VEKİL EROL'DAN MANİDAR DAVET!
İŞSİZLİĞİN ACI TABLOSU: 48 KADROYA 3 BİN BAŞVURU
İŞSİZLİĞİN ACI TABLOSU: 48 KADROYA 3 BİN BAŞVURU