Advert

Pirinçci: Bu imkân değerlendirilmeli

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
Pirinçci: Bu imkân değerlendirilmeli
Pirinçci: Bu imkân değerlendirilmeli İzzet TUMAY
Bu içerik 333 kez okundu.

8 Haziran’da başlayan İmar Barışı süresi 31 Aralık 2018 tarihine kadar uzatıldı. Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Pirinçci:

Bu imkân değerlendirilmeli

İrfan ARSLAN

Afet risklerine hazırlık kapsamında ruhsatsız veya ruhsat ve eklerine aykırı yapıların kayıt altına alınması ve imar barışının sağlanması amacıyla başlatılan çalışmalarda süre 31 Aralık 2018 tarihine kadar uzatıldı.

Başvuruların 8 Haziran’da başladığını belirten Elazığ Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mustafa Pirinçci, Elazığ'da bugüne kadar 4 bin 201 başvuru yapıldığını, bunlardan 2 bin 601'ine yapı kayıt belgesi verildiğini, alınan ödeme tutarının ise toplam 8 milyon 627 bin 907 TL olduğunu söyledi.

Çevre Şehircilik İl Müdürü Pirinçci, vatandaşların bu imkândan faydalanmalarını isteyerek, İmar Barışı ile ilgili şu açıklamada bulundu:  “İmar Barışı; 18.05.2018 tarih ve 30425 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren 3194 Sayılı İmar Kanununun Geçici 16. Maddesi uyarınca yapılan afet risklerine hazırlık kapsamında ruhsatsız veya ruhsat ve eklerine aykırı yapıların kayıt altına alınması ve imar barışının sağlanması amacıyla, 31.12.2017 tarihinden önce yapılmış yapılar için çıkarılmış olup, 8 Haziran 2018 tarihinde başlayan başvurular 31 Aralık 2018 tarihine kadar uzatıldı. Başvuru yapıldıktan sonra 31 Aralık 2018 tarihine kadar da yapı kayıt belgesi ücretinin yatırılması gerekmektedir. Yapı kayıt belgesi ücreti yatırıldıktan sonra e-devlet üzerinden yapı kayıt belgesi alınacaktır. Ülkemizde imara aykırı yapılardan kaynaklanan sorunlar uzun yıllardır Türkiye’nin gündemini meşgul eden en önemli konuların başında gelmektedir. Ülkemizdeki imara aykırı yapıların %50’in üzerinde olduğu bilinmektedir. Bu da yaklaşık olarak 13 milyon bağımsız birime tekabül etmekte ve bu yapılarda daha çok dar gelirli vatandaşlar oturmaktadır. Vatandaş ve belediyeler arasında ortaya çıkan imardan kaynaklı sorunlardan dolayı oturdukları evlerine su, elektrik ve doğal gaz bağlatamamakta ya da kaçak kullanım yapmaktadır. Konut veya iş yerleri ekonomik olarak bir değer ifade etmemektedir. Fabrika ve konut yapıları ticari piyasalarda ipotek veya teminat olarak gösterilememektedir. Bugün hayata geçirilen İmar Barışı düzenlemesi ile özellikle bu yapılardaki sorunların giderilecek, vatandaşlarımız alacakları yapı kayıt belgeleri ile bu sorunlarından kurtulmuş olacaklardır.”

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Potanın Perileri'nden farklı galibiyet
Potanın Perileri'nden farklı galibiyet
3 puan Cenk'in golü ile geldi
3 puan Cenk'in golü ile geldi