Advert

Kaplumbağanın kırılan kabuğu "Çivi ve telle" birleştirildi

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
Kaplumbağanın kırılan kabuğu
Kaplumbağanın kırılan kabuğu İzzet TUMAY
Bu içerik 364 kez okundu.

Elazığ'da bir iş makinesinin üzerinden geçtiği kaplumbağanın kırılan kabuğu hayvan hastanesinde iç organlarının zedelenmediği tespit edilince "medical çivi ve telle" birleştirildi

Edinilen bilgiye göre, bir şantiyede kepçenin tekeri altında kalan kaplumbağanın kabuğu kırıldı. İşçilerin fark ettiği kaplumbağa, Fırat Üniversitesi Hayvan Hastanesine götürüldü. Burada ilk olarak röntgeni çekilen kaplumbağanın, kabuğunun 3 yerden kırıldığı tespit edildi. Veteriner Fakültesi Cerrahi Ana Bilim Dalı Araştırma Görevlisi Eren Polat ve ekibi tarafından operasyona alınan kaplumbağanın kabuğu medical çivi ve tellerle birleştirildi. İç organlarında zedelenme olmadığı öğrenilen kaplumbağanın uzun bir tedavi sürecinin ardından doğaya salınacağı öğrenildi.

Kepçenin altında kalan kaplumbağanın işçiler tarafından getirildiğini belirten FÜ Veteriner Fakültesi Cerrahi Ana Bilim Dalı Araştırma Görevlisi Eren Polat,”Kaplumbağanın ilk muayeneden sonra kabuğunun üç parçaya ayrıldığını gördük. Röntgen muayenelerinde de bunları tespit ettik. İlk öncelikli amacımız direk karşı karşıya getirmekten ziyade bu üç kabuğun bir birinden ayrılmasını engellemekti. Bunun için bir kabuk ile üst kısım arasına bir pin (medical çivi ) yerleştirdik. Onun dışında yine iki medical telle arkadaki serbest diğer kabuğu da birbirine bağlayarak operasyonu tamamladık” dedi.

Kaplumbağanın uzun bir süre hastanede tedavi sürecinde olacağını da aktaran Polat, “Bu dönem içerisinde kendisine uygun doğal ortam oluşturularak orada yaşaması sağlanacak. Günlük tedavileri devam edecek. Daha sonra hayvanın doğal yaşama geçişine karar verdiğimiz zaman kaplumbağamızı doğaya bırakacağız"diye bilgi verdi.

Hayvanın iç organlarında bir zedelenme olmadığını, kabuğun altında bazı noktalarda kanama odaklarına denk geldiklerini de dile getiren Polat, onlar için de gerekli gerekli müdahalelerin yapıldığını kaydetti. 

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP'NİN İLK BAŞKAN ADAYI ÇAKA!
CHP'NİN İLK BAŞKAN ADAYI ÇAKA!
İCRADAN SATILIK 2017 MODEL AUDİ A3
İCRADAN SATILIK 2017 MODEL AUDİ A3