Advert

Seçmende belirsizlik ön planda

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
Seçmende belirsizlik ön planda
Seçmende belirsizlik ön planda İzzet TUMAY
Bu içerik 762 kez okundu.

Elazığ'ın en büyük beldesi konumundaki Yazıkonak, yapılacak yerel seçim öncesi hızlı büyümenin ve nüfus artışının sıkıntılarını yaşıyor

Seçmende belirsizlik ön planda

İrfan ARSLAN

"Seçimin Nabzı" çalışmamızda ilçeleri tamamlamanın ardından beldeleri kapsayan çalışmamıza başladık. Bu kapsamda merkeze bağlı beldelerden biri olan Yazıkonak’ta vatandaşlar ile Belediye'nin hizmetleri, beldenin sorunları ve yapılacak yerel seçim öncesi beklentilerini konuştuk.

Yazıkonak beldesinin gelişmesi ile birlikte bazı sıkıntılar yaşandığını belirten vatandaşlar, "Kanalizasyonumuz yapıldı ancak yetersiz. Doğalgaz geldi ancak bazı bölgelerde şebeke bağlantıları eksik kaldı. Nüfusumuz artıyor ve buna bağlı olarak bazı olumsuzluklar yaşanıyor" dediler.

Yazıkonak beldesinde büyümenin getirdiği sıkıntıların yanında hizmet noktasında da bazı beklentilerin gerçekleşmediğini belirten vatandaşlar şunları söylediler: “Bilindiği gibi son seçimde beldemizde Nurettin Aydın belediye başkanı olarak seçilmişti. Ardından Nurettin Aydın görevinden alındı. Yapılan seçim sonucunda Aydın Ayaz belediye başkanlığına atandı. Belediyemiz bu sürecin ardından beldeye hizmet noktasında önemli çalışmalar yaptı. İcralık dosyaların çok önemli bir bölümü ödendi. Makine parkı alınan yeni araçlarla güçlendirildi. Mahalle yollarının çok büyük bir bölümü yapıldı. Bazı bölgelerde eksik var. Beldeye doğalgaz geldi. Şebeke çalışmaları yapıldı. Ancak bu çalışma bazı bölgelerde eksik kaldı. Örneğin Fatih Mahallesi'nde yol ve doğalgaz çalışmaları tamamlanmamış.

Yazıkonak’ta olumlu çalışmalar yapılırken beldenin bazı sorunları yine çözüm bulmamış durumda. Beldede umumi bir tuvalet yok. Aile çay bahçesi yok. Kapalı pazar alanı yapılmadı. Sağlık merkezi hatta orta ölçekli bir hastane yapılmalı. Bir vatandaş gece rahatsızlansa Elazığ’daki hastaneye götürülmesi için özel bir araç tutmak zorunda, bu da en az 70-80 TL'ye mal olacak. Spor tesisleri yapılmadı. Gençlerimiz için bu mutlaka yapılmalı.

Beldenin girişinde ve çıkışında ilköğretim okulları var. Küçük öğrencilerin yoğun trafikten olumsuz etkilenmemesi adına üst geçitlerin yapılması gerekiyor. Beldemiz Elazığ-Bingöl-Tunceli karayolu üzerinde yer alıyor ve her yıl gelişiyor. Bugün beldenin nüfusu 10 bin kişiye yükselmiş durumda. Bu beldenin daha modern bir görüntüye kavuşması sağlanmalı. Bunun için de yeni projelerin beldeye kazandırılması için girişimler yapılmalı. Gelişmeden dolayı beldenin su şebekesinde sıkıntılar yaşanıyor. Bu sıkıntıların yeni çalışmalarla giderilmesini bekliyoruz. Önümüzdeki süreç içinde Yazıkonak için kurumlar arasında koordinasyon sağlanarak çalışmaların planlı bir şekilde yapılmasını istiyoruz. Böylece kaynaklar daha verimli kullanılacağından daha çok iş yapılacaktır.”

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak yerel seçim öncesi Yazıkonak’ta Fırat Ünlü, Fuat Demirbağ, Sabahattin Adam, Aydın Ayaz, Abdulkadir Çiftçioğlu, Nurettin Aydın, Fikret Sertkaya, Hacı Bayram Aydın, Hatip Çadırcı, Zülfü Kartakgül, Mehmet Can Çelik ve Yusuf Kartakgül’ün isimleri aday adayı olarak gündemde yer alıyor.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP'NİN İLK BAŞKAN ADAYI ÇAKA!
CHP'NİN İLK BAŞKAN ADAYI ÇAKA!
İCRADAN SATILIK 2017 MODEL AUDİ A3
İCRADAN SATILIK 2017 MODEL AUDİ A3