Advert

Finans sektörü ile 3. istişare toplantısı

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
Finans sektörü ile 3. istişare toplantısı
Finans sektörü ile 3. istişare toplantısı İzzet TUMAY
Bu içerik 286 kez okundu.

Elazığ TSO tarafından organize edilen Finans Sektörü İstişare Toplantısı'nın üçüncüsü Elazığ TSO Meclis Başkanı Ahmet Yaşar başkanlığında Elazığ’da faaliyette bulunan finans sektörü temsilcileri ve Elazığ TSO Meclis ve Yönetim Kurulu üyelerinin katılımı ile Elazığ TSO Meclis Salonu'nda yapıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Elazığ TSO Meclis Başkanı Ahmet Yaşar, ülkemizin ekonomik anlamda zor bir süreçten geçtiğini belirterek, şunları söyledi: “Ülkemizin bu zor günleri birlik ve beraberlik ile aşacağından şüphemiz yoktur. Ancak, bu zorlu sürecin etkilerinin işyeri kapanması ve işten çıkarmalara kadar büyümemesi için tüm kesimlerin sorumluluk ve risk alması büyük önem taşıyor. Bir tarafın kendini garantiye alarak tüm yükü karşıya yüklemesinin doğru olmadığını düşünmekteyiz.

Üyelerimizden bankacılık sektörüyle ilgili olarak eleştiriler gelmekte ve bizden çözüm talebinde bulunmaktadırlar. İlimizde ikinci hatta üçüncü kuşak iş dünyasının içinde bulunan büyüklerimiz var. Bu üyelerimizin çeklerinin, senetlerinin yazılması borçlarının temerrüde düşmesi ve ticari itibarlarının zarar görmesi bizlerin arzu etmediği bir durum olmakla birlikte il ekonomisini de olumsuz yönde etkileyecek bir süreçtir.

Temmuz ayından başlamak üzere finans sektörü temsilcilerimizle bu üçüncü istişare toplantımızı yapmaktayız. Biz Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası olarak bu çatı altında olan herkesi aynı takımın oyuncuları olarak görmekteyiz. Bankalarda nihayetinde bizim üyemiz olup, onlar da birer ticari işletmedir. Elbette hiçbir şart ve koşulsuz olarak her talebin karşılanması mümkün değil. Zaten böyle bir beklentimiz de söz konu olmayıp, küçük bir destek ile ayakta kalabileceği görülen işletmeleri yalnız bırakılmamasını istiyoruz. Belli bir ticari geçmişe sahip olan, kamuda hak edişi bulunan, ya da gayrimenkul sorunu olmayan işletmelerin bu dönemde sahiplenilmesi gerektiğine inanıyoruz.”

'EXİMBANK DESTEKLERİNİ KULLANDIRMA NOKTASINDA DAHA AKTİF OLALIM'

Meclis Başkanı Yaşar, ihracatçı firmalar ile ihracat potansiyeli olan işletmelere yönelik olarak özellikle Türk Eximbank’ın ihracat kredilerinin kullandırılması için finans sektörü temsilcilerinin yoğun bir gayret göstermesini beklediklerini ifade etti. Yaşar, Türk Eximbank Elazığ Şubesi'nin kurulması noktasında girişimlerin devam ettiğini ifade ederek, “Bugünkü istişare toplantımızın bir diğer önemli konusu da bu husustur. 5 Kasım 2018 Pazartesi günü Türk Eximbank Genel Müdürü ile Odamızda bir toplantı gerçekleştirilecektir. Bu toplantıya ilimizdeki tüm finans sektörü temsilcilerimizde davetli olup, Türk Eximbank’ın ilimize en yüksek oranda katsı sağlaması için beklentilerimizi çok iyi tespit etmemiz gerekiyor. Bu noktada sizlerin görüş ve önerileri büyük önem taşıyor” dedi.

Toplantıya katılan banka ve finans sektör temsilcileri güncel ekonomik gelişmeler ve Türk Eximbank destekleriyle ilgili düşüncelerini ve beklentilerini ifade ederek, Elazığ TSO’ya sağlamış olduğu birliktelik ve iletişim nedeniyle teşekkür ettiler. Bülten Haber

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MİLLİ HOCADAN, MİLLİ PROJE
MİLLİ HOCADAN, MİLLİ PROJE
TRAFİKTE İMAJ DEĞİŞİKLİĞİ
TRAFİKTE İMAJ DEĞİŞİKLİĞİ