Advert

Yeni açılan yolların çevresi yemyeşil

Yeni açılan yolların çevresi yemyeşil
Yeni açılan yolların çevresi yemyeşil İzzet TUMAY
Bu içerik 238 kez okundu.

Elazığ Belediyesi’nin şehrin genelinde sürdürdüğü yeşillendirme çalışmaları Doğukent ve Ulukent Mahallesi ile devam ediyor. Özellikle Şehit Polis Fethi Sekin Şehir Hastanesi’nin hizmete açılmasıyla birlikte daha fazla canlılık kazanan bu iki mahalle, belediye ekiplerinin gerçekleştirdiği bitki dikim ve ağaçlandırma çalışmalarıyla birlikte rengârenk bir görünümle vatandaşları karşılıyor.

Şehir Hastanesi dolayısıyla bu mahallelere komşu illerden gelen vatandaşlar ile Elazığlıların, daha modern ve sağlıklı bir çevreyle karşılaşması için çalışmalarını sürdüren Elazığ Belediyesi, yeni açılan bütün imar yollarının çevresini yeşil bir görünüme kavuşturdu. Orta refüj ve kaldırımları ağaçlandıran belediye ekipleri toprak dolgu ve tesviye çalışmalarının ardından çim ekimi ve mevsimlik çiçek dikimi çalışmalarını da gerçekleştirdi.

Elazığ Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada ekiplerin orta refüj, kavşak ve parklarda mevsimlik bitki ve ağaç dikim çalışmalarının belirli bir program dahilinde sürdürüleceği ifade edilerek, dört mevsim yeşil Elazığ’ın görümünün korunacağı belirtildi. Bülten Haber

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Belediye Çarşısı’nda ‘kışlık’ bereketi!
Belediye Çarşısı’nda ‘kışlık’ bereketi!
Herkes müteahhit olamayacak!
Herkes müteahhit olamayacak!