Advert

FIRAT EDAŞ’TAN HABERKENT’E YANIT!

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
FIRAT EDAŞ’TAN HABERKENT’E YANIT!
FIRAT EDAŞ’TAN HABERKENT’E YANIT! İzzet TUMAY
Bu içerik 349 kez okundu.

İzzet TUMAY

4-13 Kasım 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek ‘Genel Aydınlatma Denetimi’ kapsamında sokak ve cadde aydınlatma armatürleri, kontrol amaçlı gündüz saatlerinde de yanar halde tutulması nedeniyle ‘Faturayı kim ödeyecek?’ sorumuza Fırat EDAŞ’tan yanıt geldi.

4-13 Kasım 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek ‘Genel Aydınlatma Denetimi’ kapsamında; Bingöl, Elazığ, Malatya, Tunceli illeri ile bu illere bağlı ilçelerin ve köylerin bazı bölgelerindeki sokak ve cadde aydınlatma armatürleri, kontrol amaçlı gündüz saatlerinde de yanar halde tutulması söz konusu olacak. Fırat Elektrik Dağıtım A.Ş., faaliyet bölgesinde yer alan aydınlatma armatürleri ile sokak aydınlatma sayaç devreleri, mevcut aydınlatma tesisleri, Genel Aydınlatma Yönetmeliği’nin 6446 sayılı Elektrik Piyasası Kanunu kapsamında denetimden geçecek. Bu bağlamda Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı tarafından yetkilendirilen TEDAŞ Genel Müdürlüğü’nün Genel Aydınlatma Denetim ekiplerince sahada kontroller yapılacak. 4 Kasım Pazar günü başlayan ve 13 Kasım Salı günü gününe kadar devam edecek olan denetim süresince; gündüz saatlerinde bazı bölgelerde, sokak ve cadde aydınlatma armatürleri kontrol amaçlı yanar halde olacak. Aydınlatma armatürlerinin uzun süre gündüs saatlerinde de yanacak olması nedeniyle ortaya çıkacak maddi miktarın vatandaşın cebinden çıkıp çıkmayacağı ile ilgili kuruma ilettiğimiz; “Sokak aydınlatmaları nedeniyle harcanan enerjinin mali gideri Fırat EDAŞ mı, Belediye veya İl Özel İdaresi bütçesinde mi yoksa vatandaştan mı karşılanıyor?” sorumuza cevaben şu yazı tarafımıza iletildi: “Genel Aydınlatma Denetiminde enerjinin mali gideri ile ilgili sorduğunuz soruya ilişkin açıklamamız aşağıdadır;

'Genel aydınlatma ödemeleri Genel Aydınlatma Yönetmeliği Yapılacak Ödemeler Başlığı altındaki Madde 18-(2)’ye göre yapılmaktadır.

MADDE 18 – (2) TEDAŞ, dağıtım şirketleri tarafından genel aydınlatma kapsamında kendisine gönderilen fatura icmallerinin aylık bazda kontrollerini yaparak Bakanlığa bildirir. Bakanlık; genel aydınlatma giderleri için büyükşehir belediyeleri, diğer belediyeler ile il özel idarelerinin genel bütçe vergi gelirlerinden aldıkları paylardan yapılacak kesintileri, Bakanlığa hizmet veren Merkez Saymanlığı'na yatırılmak üzere ilgisine göre Maliye Bakanlığı'na veya İller Bankası Genel Müdürlüğü'ne bildirir.”

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP'NİN İLK BAŞKAN ADAYI ÇAKA!
CHP'NİN İLK BAŞKAN ADAYI ÇAKA!
İCRADAN SATILIK 2017 MODEL AUDİ A3
İCRADAN SATILIK 2017 MODEL AUDİ A3