Advert

ESNAFIN FUAR TEPKİSİ!

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
ESNAFIN FUAR TEPKİSİ!
ESNAFIN FUAR TEPKİSİ! İzzet TUMAY
Bu içerik 385 kez okundu.

Ahmet Aytar Meydanı'nda açılan, dışarıdan gelen firmaların açtığı fuara, Elazığ’daki esnaf odaları ve esnaf tepki gösterdi.

Harput Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Turan Kurnaz, Elazığ Bakkalları ve Tekel Bayileri Odası Başkanı Cebrail Top, Şoförler Odası Başkanı Şevket Toraman, Lokantacılar Oda Başkanı Zülfü Tarhan ve esnaf, Öğretmenevi önünde bir araya geldi.

Elazığ Bakkalları ve Tekel Bayileri Odası Başkanı Top, “Bu etkinlikle ilgili odamızın herhangi bir ilgisi ve bir bilgisi yoktur. Kaldı ki bu tür kayıt dışı ve ilimize hiçbir katkısı, katma değeri olmayan her türlü etkinliğin karşısındayız. Buna müsaade etmeyiz. Bazı kesimler tarafından şahsımıza ve odamıza hedef gösterilmesi yanlıştır. Bu organizasyon kimler tarafından yapılmışsa gelsinler, sahiplensinler. Kaldı ki burası metropol bir şehir değildir. Kendi yağında kavrulan, kendi kendine yetmeyen bir il konumundadır. Gidip de işportacıları kayıt dışı ne oluğu belirsiz kişilerin burada toplanmasının ne anlamı vardır.  Hani her şey Elazığ içindi? Paramız Elazığ’da kalsın diyordunuz? Hani kendi esnafımıza, yerel ürünlerimize sahip çıkacaktık? Bunları söyleyenler şimdi nerede? Bu ne rezaletlik? Bu alanda bir tek esnafımız yok. Bizim Kapalı Çarşımız var, buna gerek de yok. Ben bulunduğum kurum adına bu etkinliğin derhal durdurulmasını, ilgili kurumlar tarafından denetlenmesini istiyoruz” dedi.

Şoförler Odası Başkanı Toraman, “25 yıldır biz de bu şehirde yaşıyoruz, Hastane Caddesi'nde marketimiz var, toptan üzeri gıdamız var ama gerçekten üzüldük. Az önce başkan da arz etti. Böyle bir fuara ihtiyaç da duymuyorum. Kapalı Çarşı, Elazığ’a değil, Türkiye’ye yeter. Gelenler bizim düşmanımız değil, onlar da esnaf ama o iş gayrımeşru. Buradan kalkacak Malatya, Malatya’dan kalkacak işin uzmanı, işin profesyoneli, burada 10 günde desen ben yine gelip orada o işi yapamam” diye kaydetti.

Elazığ’ın küçük esnaflarının daha kredilerini ödeyemediklerini belirten Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Kurnaz, “Elazığ küçük esnafı kendi kredi taksitlerini yatıramadıkları takdirde ilimizin esnaflarımızın cebine girecek olan meblağı, parayı başka ilden gelip burada satıp, ceplerine Elazığ’ın parasını doldurup çekip gidiyorlar. Burası Elazığ. Madem ki televizyonlardan çıkıp Elazığ’dan başka Elazığ yok diye o nesillere buradan sesleniyorum. Ya bu memleketin doğru dürüst STK’larına sahip çıkacaksınız, ya da gidin evinizde oturun torun bakın. Böyle bir STK temsilcisi olmaz. STK'lar bir şehrin şah damarıdır. Onun için küçük esnafımız şu anda burada mağdur olmaktadır” diye konuştu. 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP'NİN İLK BAŞKAN ADAYI ÇAKA!
CHP'NİN İLK BAŞKAN ADAYI ÇAKA!
İCRADAN SATILIK 2017 MODEL AUDİ A3
İCRADAN SATILIK 2017 MODEL AUDİ A3