Advert

MİLLETVEKİLİ BULUT, ARKEOPARK İÇİN İLK ADIMI ATTI!

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
MİLLETVEKİLİ BULUT, ARKEOPARK İÇİN İLK ADIMI ATTI!
MİLLETVEKİLİ BULUT, ARKEOPARK İÇİN İLK ADIMI ATTI! İzzet TUMAY
Bu içerik 273 kez okundu.

AK Parti MKYK Üyesi, Teşkilattan Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut, Sivrice ilçesinde bulunan Batıkkent’in Arkeopark olması adına Ankara’da bir toplantı düzenledi. Bulut, Hazar Gölü altındaki bu değeri tüm dünyaya tanıtma gayretinde olduklarını ifade etti.

AK Parti MKYK Üyesi, Teşkilattan Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut, geçtiğimiz hafta Sivrice ilçesinde Batıkkent’e yapmış olduğu dalış sonrası bu alanın Arkeopark olması adına Ankara’da bir toplantı düzenledi. Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım’ın da özellikle Batıkkent’in turizme kazandırılması adına yakın ilgi ilgi gösterdiği Arkeopark’la ilgili olarak Milletvekili Metin Bulut’un öncülüğünde Sivrice Hazar Kültür Derneği Başkanı Ali Evirgen, Maden Tetkik Arama Genel Müdürü Cengiz Erdem ve ODTÜ Arkeoloji ekibi bir araya geldi.

Hazar Gölü'nde yer alan Batıkkent’e Arkeopark yapılmasıyla alakalı yapılan toplantıda konunun çeşitli boyutlarıyla ele alındığı ve önümüzde süreçte daha geniş katılımlı bir toplantı gerçekleştirilmesi görüş birliğine varılırken, konuyla ilgili bir değerlendirme yapan AK Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut, Hazar Gölü altındaki bu değeri tüm dünyaya tanıtma gayretinde olduklarını ifade ederek, şunları söyledi: “Dalış turizmi adına insanlar kilometrelerce yol kat edip, örneğin Kızıldeniz’e ya da dünyanın farklı ülkelerine seyahat edip bu yerleşim yerlerine para kazandırıyorlar. O alanların tanıtımını yapıyorlar. Ya da bir bölgede dalış turizmi gerçekleştirmek adına kişiler çeşitli nesneleri, uçak veya gemi gibi batırıp burada dalış turizmi gerçekleştiriyorlar. Bizim elimizdeyse dünyada eşine az rastlanacak olan bir Batıkkent var, daha önceden yapmış olduğumuz girişimlerle buradaki dalış yasağını Sayın Valimizin de destekleriyle kaldırmış bulunuyoruz. Bundan sonraki amacımız bu güzelliği tüm dünyaya tanıtmak. Bunun içinde Arkeopark yapılması adına girişimlerimize başlayarak ilk toplantımızı yaptık. Konu ile ilgili önümüzdeki süreçte daha geniş katılımlı bir toplantı yapacağız.” 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Potanın Perileri'nden farklı galibiyet
Potanın Perileri'nden farklı galibiyet
3 puan Cenk'in golü ile geldi
3 puan Cenk'in golü ile geldi