Advert

Kurallara riayet edin

Kurallara riayet edin
Kurallara riayet edin İzzet TUMAY
Bu içerik 172 kez okundu.

Trafikte değişen ve artan ceza miktarları ile ilgili Emniyet Müdürlüğü'nden açıklama yapıldı:

Kurallara riayet edin

Trafikte değişen ve buna bağlı olarak artan cezalar ile ilgili olarak Elazığ Emniyet Müdürlüğü'nden açıklama yapıldı. Açıklamada, sürücülerin kurallara uymaları istendi.

Elazığ Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklama şöyle: “Ülkemiz genelinde karayolları ve şehir içi ulaşımda meydana gelebilecek trafik kazalarında can ve mal kayıplarını en aza indirmek ve taşıt sürücülerinin trafik kurallarına uyma konusunda daha fazla hassasiyet göstermelerini sağlamak amacıyla Karayolları Trafik Kanunu'nda yapılan son düzenleme sonucunda bazı maddelerde ceza miktarları artırılmıştır.

Bu kapsamda yaya geçitleri ile ilgili olarak; Görevli bir kişi veya ışıklı trafik işareti bulunmayan ancak trafik işareti veya levhalarıyla belirlenmiş kavşak giriş ve çıkışlarına yaklaşırken yavaşlamayan, varsa buralardan geçen veya geçmek üzere bulunan yayalara durarak ilk geçiş hakkını vermeyen sürücülere Kanunun 74/a maddesi gereğince 488 TL trafik idari para cezası uygulanacaktır.

Ayrıca, görevli bir kişi veya ışıklı trafik işareti bulunmayan ancak trafik işareti veya levhalarıyla belirlenmiş yaya veya okul geçitlerine yaklaşırken yavaşlamayan, varsa buralardan geçen veya geçmek üzere bulunan yayalara ilk geçiş hakkını vermeyen sürücülere Kanunun 74/b maddesi gereğince 488 TL trafik idari para cezası uygulanacaktır.

Konu hakkında, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliklerini korumak amacıyla gerçekleştirmiş olduğumuz trafik denetimlerimiz kararlılıkla devam edecek olup araç sürücülerinin de trafik kurallarına azami ölçüde riayet etmeleri hususu kamuoyuna saygıyla duyurulur.” Bülten Haber

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X