Advert

Kurallara riayet edin

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
Kurallara riayet edin
Kurallara riayet edin İzzet TUMAY
Bu içerik 205 kez okundu.

Trafikte değişen ve artan ceza miktarları ile ilgili Emniyet Müdürlüğü'nden açıklama yapıldı:

Kurallara riayet edin

Trafikte değişen ve buna bağlı olarak artan cezalar ile ilgili olarak Elazığ Emniyet Müdürlüğü'nden açıklama yapıldı. Açıklamada, sürücülerin kurallara uymaları istendi.

Elazığ Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklama şöyle: “Ülkemiz genelinde karayolları ve şehir içi ulaşımda meydana gelebilecek trafik kazalarında can ve mal kayıplarını en aza indirmek ve taşıt sürücülerinin trafik kurallarına uyma konusunda daha fazla hassasiyet göstermelerini sağlamak amacıyla Karayolları Trafik Kanunu'nda yapılan son düzenleme sonucunda bazı maddelerde ceza miktarları artırılmıştır.

Bu kapsamda yaya geçitleri ile ilgili olarak; Görevli bir kişi veya ışıklı trafik işareti bulunmayan ancak trafik işareti veya levhalarıyla belirlenmiş kavşak giriş ve çıkışlarına yaklaşırken yavaşlamayan, varsa buralardan geçen veya geçmek üzere bulunan yayalara durarak ilk geçiş hakkını vermeyen sürücülere Kanunun 74/a maddesi gereğince 488 TL trafik idari para cezası uygulanacaktır.

Ayrıca, görevli bir kişi veya ışıklı trafik işareti bulunmayan ancak trafik işareti veya levhalarıyla belirlenmiş yaya veya okul geçitlerine yaklaşırken yavaşlamayan, varsa buralardan geçen veya geçmek üzere bulunan yayalara ilk geçiş hakkını vermeyen sürücülere Kanunun 74/b maddesi gereğince 488 TL trafik idari para cezası uygulanacaktır.

Konu hakkında, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliklerini korumak amacıyla gerçekleştirmiş olduğumuz trafik denetimlerimiz kararlılıkla devam edecek olup araç sürücülerinin de trafik kurallarına azami ölçüde riayet etmeleri hususu kamuoyuna saygıyla duyurulur.” Bülten Haber

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MİLLİ HOCADAN, MİLLİ PROJE
MİLLİ HOCADAN, MİLLİ PROJE
TRAFİKTE İMAJ DEĞİŞİKLİĞİ
TRAFİKTE İMAJ DEĞİŞİKLİĞİ