Advert

Harput-Der'de külliye konuşuldu

Harput-Der'de külliye konuşuldu
Harput-Der'de külliye konuşuldu İzzet TUMAY
Bu içerik 101 kez okundu.

“Harput Diyanet Eğitim Külliyesi” projesinin önemi Harput-Der'de masaya yatırıldı.

Harput ve Elazığ’ın çehresini değiştirecek ve önemli bir merkez haline getirecek olan “Harput Diyanet Eğitim Külliyesi” projesi tüm hızıyla devam ediyor. Yapım ihalesi gerçekleştirilen külliyenin önemi Harput-Der'de masaya yatırıldı.

Külliyenin Bölge ve Harput için önemli bir kazanç olduğuna değinen Harput-Der Başkanı Prof. Dr. Eyüp Bağcı, emeği geçenlere teşekkür ederek, “Harput Diyanet Eğitim Külliyesi'nin, Sayın Valimizin, Belediye Başkanımızın desteği ile bu aşamaya gelmiş olması sevindirici. Harput için büyük bir kazançtır. Bölge için büyük bir kazançtır. Orada yatan evliyaların ruhunun şad olması ile çok büyük ve faydalı çalışmadır. Harput halkı da bölge insanı da bunu fazlası ile hak ediyor” dedi.

İl Müftüsü Yusuf Sarıkaya ise, yapılacak külliyenin önemine değinerek, “Harput Külliyesi yapım kararı alındı. Yapım da Sayın Valimizin, Belediye Başkanımızın, siyasilerimizin, başkanlarımızın özel alakası ile bu hale geldi. Artık temeli ne zaman atılır onu yetkili ve büyüklerimiz bilir. Harput’a ve Harput mimarisine böyle bir müessesenin kazandırılması çok önemlidir. Harput’ta olmasını da çok önemli buluyorum. Medeniyetimizin ayağa kalkışı Harput’ta yetişen âlimler hocalar vasıtası ile olacaktır” diye konuştu.

Kahramanmaraş Müftüsü Celal Sürgeç de, "Böyle bir şehre böyle bir müessese yakışırdı. Harput bütün medeniyetleri bağrında taşıyan bir şehirdir” ifadelerini kullandı. Haber Merkezi

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kemal Öner: Gönül belediyeciliğine talibim
Kemal Öner: Gönül belediyeciliğine talibim
Metin Baki Ölçücü, Kovancılar için başvuru yaptı
Metin Baki Ölçücü, Kovancılar için başvuru yaptı