Advert

Gürgöze: Hedefimiz 20 belediye başkanlığını kazanmak

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
Gürgöze:  Hedefimiz 20 belediye başkanlığını kazanmak
Gürgöze:  Hedefimiz 20 belediye başkanlığını kazanmak İzzet TUMAY
Bu içerik 331 kez okundu.

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak yerel seçimler için aday adayı başvuru sürecinin başladığını belirten AK Parti İl Başkanı Gürgöze:

Hedefimiz 20 belediye başkanlığını kazanmak

Yerel seçimler için başlayan aday adaylığı sürecinde belediye başkan aday adaylarının başvuruları 12 Kasım, belediye ve il genel meclisi aday adaylarının başvuruları ise 3 Aralık'a kadar yapılabilecek.

İrfan ARSLAN

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak yerel seçimler için seçim takvimi başladı. Belediye başkanı aday adayları, belediye meclis üyelikleri ve il genel meclisi üyelikleri için aday adayı olmayı düşünenlerin başvuru süresi dün başladı. Başvurular, belediye başkanlığı için 12 Kasım’da, il genel meclisi ile belediye meclisi üyelikleri için ise 3 Aralık’ta sona erecek.

Yerel seçimler için başvurusu süresinin başlaması ve yapılacak seçim çalışmaları hakkında açıklamalarda bulunan AK Parti Elazığ İl Başkanı Ramazan Gürgöze, “Bu süreç içinde partimizin kapıları AK Parti'nin ilkelerini benimsemiş tüm adaylar için açıktır. Partimizden aday adayı olmak isteyenler başvurularını merkez il belediyesi için İl Başkanlığımıza, merkeze bağlı beldeler için ise Merkez İlçe Başkanlığımıza yapacak. 2014 yılında yapılan yerel seçimler sonucunda il belediye başkanlığı, 7 ilçe ile 7 belde belediye başkanlığı olmak üzere 15 belediye başkanlığı kazanan partimiz, 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak yerel seçimlerde Elazığ'da, 1 il, 10 ilçe ve 9 belde olmak üzere 20 belediye başkanlığının tümünü kazanmaya taliplidir” dedi.

AK Parti İl Başkanı Gürgöze, yerel seçimler ile ilgili olarak parti binasında yaptığı basın toplantısında şunları söyledi: “Ülkemizde 16 yıldır genel ve yerel seçimlerde halkımızın büyük desteği ile iktidarda bulunan, yaptığı çalışmalarla ülkemizin sorunlarına çözüm getiren ve insanların sıkıntılarına önemli kazanımlar sağlayan iktidarımız bundan sonra da milletimizin desteği ile hedeflerine yürümeye devam edecektir. Milletimizin desteği partimize devam etmektedir. İktidarımız yaptığı çalışmalarla ülkemizi dünyada ekonomik kalkınma ve gelişmişlikte 17. sıraya taşımış, kişi başına düşen GSMH’da da önemli bir yükselişin olmasını sağlamıştır. Partimizin belirlediği hedeflere ulaşmak adına bundan sonra da çalışmalarımız aynı kararlılıkla devam edecektir.

Şimdi önümüzde yeni bir seçim süreci bulunuyor. 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak yerel seçim sürecini, bundan önceki seçimlerde olduğu gibi bu seçim sürecini de doğru yönetip seçimlerde halkımızın destek vereceği doğru adayları belirleyip bu seçimlerden de yeni kazanımlarla çıkmayı hedefliyoruz. Hedefimiz, milletimizin umutlarını en üst seviyeye çıkarmaktır. Yapılacak seçimle ilgili belediye başkanlığı, il genel meclisi ve belediye meclisi üyeliği için aday adaylığını partimizden yapmayı düşünenlerin başvurularını kabul etmek üzere il, merkez ilçe ve ilçe başkanlıklarımızda ilgili birimler oluşturulmuştur. Bu arada partimizden aday adayı olmak isteyenlerin aday adaylığı açıklamalarını partimizde düzenleyecekleri toplantılarla açıklamalarını istiyoruz.

Yerel seçimlerde partimizden belediye başkanlığı, il genel meclisi ve belediye meclisi üyeliği için aday adaylığını düşünen herkes için kapımız açıktır. Yeter ki seçilmek için gerekli şartları taşısınlar.

Bugünkü tabloya baktığımızda, ilimizde bulunan 20 belediye başkanlığından 15’i AK Parti'dedir. Yine 30 il genel meclisi üyeliğinden 25’i, 37 belediye meclis üyeliğinden 26’sı AK Parti'dedir.

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak yerel seçimlerde ildeki 20 belediye başkanlığının 20’sini de kazanmak istiyoruz. Çalışmalarımızı bu doğrultuda yapacağız.”

"Saygılı bir süreç yaşanmalı"

Seçim süreci içinde gerek AK Partili gerek diğer siyasi partilerin aday adaylarının yapacakları seçim çalışmalarında saygılı bir seçim kampanyası yapmalarını isteyen Gürgöze, “Tüm aday adaylarının seçim çalışmaları kapsamında diğer adayları rencide etmeden, saygı çerçevesinde bu çalışmalarını sürdürmelerini, başta partimizden aday gösterilecek adaylar olmak üzere beklediğimi ifade etmek istiyorum. Zaten partimizden aday adaylığı süreci içinde yapacakları çalışmalarda partimize yakışmayan davranış biçimi içinde olacakların, belediye başkan adayı değerlendirmesinde olamaz diye Genel Merkezimize rapor edeceğimizin bilinmesini istiyorum. Bunun yapılması ile ilimizde son derece başarılı bir seçim sürecinin yaşanacağını belirtmek istiyorum. Yapılacak yerel seçimler için başlayan sürecin başta partimiz olmak üzere tüm siyasi partilere ve bu süreç içinde belediye başkanlığı, il genel meclis ve belediye meclis üyelikleri ve muhtar adaylarımız, ilimiz ve ülkemiz adına hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

AK Parti'de 'aday adaylığı tarifesi' belli oldu

Öte yandan, AK Parti'de yerel seçim adaylıkları başvuru ücretleri belli oldu. Belediye başkanlığına aday olmak isteyenler 3 ila 10 bin lira arasında ödeme yapacak.

AK Parti'de yerel seçim adaylıkları için başvuru ücretleri belirlendi. Büyükşehir belediye başkan adayı olmak isteyenler 10 bin lira yatıracak.

Nüfusu 100 bin üzerinde olan il belediye başkan aday adayları 5 bin, az olan illerden aday olmak isteyenler 3 bin lira ödeyecek.

İlçe adaylıkları için ücret de nüfusa göre; 3 bin, 2 bin 500 ve bin 500 lira olarak belirlendi.

İl genel meclisine seçilmek isteyenler ise 500 lira ödeyecekler. AK Parti'de adaylık süreci 5 Kasım'da başlıyor, 3 Aralık'ta sona eriyor.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP'NİN İLK BAŞKAN ADAYI ÇAKA!
CHP'NİN İLK BAŞKAN ADAYI ÇAKA!
İCRADAN SATILIK 2017 MODEL AUDİ A3
İCRADAN SATILIK 2017 MODEL AUDİ A3