Advert

2. lot yapımı tamamlandı

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
2. lot yapımı tamamlandı
2. lot yapımı tamamlandı İzzet TUMAY
Bu içerik 270 kez okundu.

İzzet TUMAY / Elazığ Belediyesi Elazığ Belediyesi Katı Atık Düzenli Depolama ve Bertaraf Tesisi 2. lot sızıntı Suyu Havuzu ve Arıtma Çamurları Depolama Alanı yapım çalışmaları tamamlandı.

Sayılı modern tesisler arasında yer alan depolama sahası, katı atıkların yer altı sularını kirletmesi, çevreye kötü koku yayılması, atıkların rüzgârla etrafa yayılıp çevreyi kirletmesi gibi önemli çevresel sorunlara çözüm oluşturuyor. 2. Lot Depolama Alanı 54.675 m2 alan üzerinde çöp depolama alanı yapıldı. Burada taban izolasyonunda tesviye edilmiş zemin üzerine 50 cm kil serildi. Onun üzerine HDPE Jeomebran serildi. Koruma amaçlı Jeotekstil keçe serildi. Son olarak 50 cm kalınlığında dere çakılı drenaj malzemesi olarak serildi. Ayrıca çöp suyunu drene etmek için drenaj boruları döşendi. Lotun çevresinde yollar, yüzey suyu drenaj hatları yapıldı.

AYNI TEKNİKLE YAPILDI

Arıtma Çamuru Depolama Sahası: Arıtma çamurunu depolamak için yapılan bu saha Lot ile aynı teknikte yapıldı. Sızıntı Suyu Dengeleme Havuzu: Lot 2 Depolama alanı ve arıtma çamurundaki suyun çevreye zarar vermesini önlemek için yapıldı. Tesviye edilmiş zemin sentetik kil örtü ve HDPE Jeomebran ile kaplandı. Böylece çöp suyunun havuzun dışına çıkışı engellendi. Tüm tesisin çevresi tesis himaye çiti ile kapatıldı. Böylece hayvanların sahaya girerek zarar görmesi engellendi. Çıkabilecek herhangi bir yangına karşın sahanın tamamına yangın sistemi kuruldi. Alana aydınlatma direkleri döşendi. Tesis giriş kapısı, güvenlik kulübesi, tamir bakım atölyesi, atık pil depolama alanı, tekerlek yıkama ünitesi gibi ek ünitelerde yapıldı. Gözlem kuyuları açıldı. Böylece her ne kadar yalıtım yapıldıysa da zaman zaman çöp suyunun yeraltı sularına karışıp karışmadığı kontrol edilecek.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TOPRAK'TAN 'DEVAM' KARARI
TOPRAK'TAN 'DEVAM' KARARI
ARAÇ KİRALAMA HİZMETİ ALINACAK
ARAÇ KİRALAMA HİZMETİ ALINACAK