Advert

Çulha: Beklentimize olumlu cevap istiyoruz

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
Çulha: Beklentimize olumlu cevap istiyoruz
Çulha: Beklentimize olumlu cevap istiyoruz İzzet TUMAY
Bu içerik 231 kez okundu.

Sanayi Bakanlığı'nın ülke genelinde pilot olarak uygulamasını gerçekleştireceği 10 projeden biri olan Elazığ'daki proje çalışmalarının 3. OSB şeklinde yapılmasını ve bunun için 2019 yılı bütçesine ödenek konulmasını beklediklerini belirten Çulha:

Beklentimize olumlu cevap istiyoruz

İrfan ARSLAN / Sanayi Bakanlığı'nın ülke genelinde yenilenmesi çalışması yapılması planlanan 858 sanayi sitesi içinde yapılan çalışmalar sonucunda, 135 sanayi sitesinde bu çalışmaların yapılması, bunlardan 30’unun öncelikli olarak taşınması, bu sanayi sitelerinden ise 10'unda Bakanlıkça belirlenen pilot uygulamanın yapılmasının kararlaştırıldığı açıklanmıştı.

Açıklanan iller arasında yer alan Elazığ Küçük Sanayi Sitesi'ndeki çalışmaların başlaması için 2018 yılı bütçesine ödenek konulmaması nedeniyle çalışmalara başlanamamıştı. 2019 yılı bütçesinin görüşülmeye başlandığını belirten Elazığ Küçük Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Akın Çulha, "Beklentimiz ilimiz milletvekillerinin bu konuda duyarlı olmaları ve önümüzdeki yılın bütçesine yatırım ödeneğinin konulması” dedi.

Küçük Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Çulha, yer konusunun çözümlendiğini ancak bu projenin yatırıma dönüşmesi için Bakanlık'tan ödenek aktarılmadığını belirterek şunları söyledi: “Bilindiği gibi Bakanlığımızın sanayi sitelerinin taşınması ve yeniden yapılması projesi kapsamında Elazığ'da uzun bir araştırma süreci yaşandı. Bu çalışmanın sonucunda Aşağı Demirtaş köyünde tespit edilen arazinin bu projede kullanılması kararlaştırıldı. Ancak bu belirlemeye karşın projenin uygulamaya konulması için Bakanlığımızın ödenek aktarımı yapmadığı belirtildi. Bu çalışmanın önümüzdeki yıl için yapılması planlandı. Bu arada biz de Küçük Sanayi Sitemizdeki esnaflarımızla görüşmeler yapıyor, onların taleplerini alıyoruz. Çünkü bu alanda yapılacak olan yeni Küçük Sanayi Sitesi en az 50 yıl Elazığ'a hizmet verecektir. Esnaflarımız, kendileri ile yaptığımız görüşmede bulundukları alanı terk etmek için gerekli yasal sözleşmeleri imzalamaktan imtina ediyorlar. Bizim beklentimiz bu projenin 3. Organize Sanayi Bölgesi olarak gerekli düzenlemelerin yapılması ile taşınma işleminin cazip hale getirilmesini sağlamak. Bu teklifimizin de yasal mevzuatta gerekli dönüşümlerin yapılmasını sağlamak adına milletvekillerimizin ve siyasilerimizin gerekli gayreti göstermeleri. Böylece esnafımız için de bulunduğu yeri terk etmek cazip hale gelmiş olacaktır.

Ülkemizde yaşanan ekonomik dalgalanmaların sonucunda yeni yatırımlara ödenek verilmemesi kararının da bizim bu projemize engel teşkil etmemesini istiyoruz. Bizim bu projemizle ilgili olarak 2017 yılında Bakanlığımızın aldığı bir karar var. Bu projenin 2021 yılına kadar ertelenmesi söz konusu olurca çok önemli bir gecikme yaşanmış olur.”

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜRGÖZE’DEN BAŞSAĞLIĞI MESAJI
GÜRGÖZE’DEN BAŞSAĞLIĞI MESAJI
Potanın Perileri'nden farklı galibiyet
Potanın Perileri'nden farklı galibiyet