Advert

Sabuncu: Tesislerin satılması söz konusu değil

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
Sabuncu: Tesislerin satılması söz konusu değil
Sabuncu: Tesislerin satılması söz konusu değil İzzet TUMAY
Bu içerik 930 kez okundu.

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Sabuncu:

Tesislerin satılması söz konusu değil

Sabuncu, İl Özel İdaresi tarafından Elazığspor Tesisleri'nde imar tadilatı yapılacağı ve arazinin satılacağı şeklinde çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını söyledi.

Eren KAYA / Elazığ İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Sabuncu, bazı basın kuruluşlarında yer alan, İl Özel İdaresi tarafından Elazığspor tesislerinde imar tadilatı yapılacağı ve arazinin satılacağı şeklinde çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını söyledi.

Kanal Fırat’ta önceki akşam yayınlanan "Maraton" programında gündeme gelen Elazığspor Tesisleri'nin satılacağı konusuna spor kamuoyundan tepkiler gelirken, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Sabuncu, iddialar üzerine bir açıklama yaptı. Sabuncu, Elazığspor Tesisleri'nin bulunduğu alanın satışı gibi bir çalışma ve planlamalarının bulunmadığını kaydetti.

Sabuncu, yazılı açıklamasında şunlara yer verdi: “Bazı basın kuruluşlarında mülkiyeti İl Özel İdaresine ait olan Elazığspor Tesisleri'nin imar değişikliği yapılarak satışa çıkarılacağı şeklinde haberler yer almıştır. Haberlerde yer alan hususların düzeltilmesi ve gerçeğin kamuoyu tarafından bilinmesi açısından bu açıklamayı yapmayı uygun bulmaktayız. Haberde yer aldığı gibi Elazığspor Tesisleri'nin bulunduğu alanın satışı gibi bir çalışma ve planlamamız bulunmamaktadır. Elazığspor Tesisleri imarda belirtilen bölgede 2574 ada ve 11 parsel üzerinde bulunmakta ve toplam 84.852 m2 alana sahiptir. İmar ile ilgili işlem yapılmasını talep ettiğimiz alan ise 2574 ada 9 parsel üzerinde bulunmakta ve toplam 60 bin m2 alandan oluşmaktadır. Dolayısıyla Elazığspor Tesisleri'nin kurulu bulunduğu alanla alakalı bir değişiklik ya da düzenleme talebimiz olmadığı gibi, satış planlamamız da yoktur.

Uzun yıllardır Elazığ’da sporun altyapısının güçlenmesine katkı sunan, amatör spor kulüplerine destek veren, kendi spor kulübü ile sporun çok sayıda branşında faaliyet gösteren, Elazığspor’a da her türlü altyapı imkânı sağlayan İl Özel İdaresi olarak Elazığ’ın en önemli marka değeri olan Elazığspor’un tesislerini satmak gibi bir çalışmamız yoktur.

Ayrıca, Elazığspor’un adının her ortamda yıpratılmaya çalışıldığı bir dönemde kamuoyunun hassasiyet gösterdiği bu gibi konuların işlenirken daha dikkatli olunması, kurumlarımızın da, Elazığspor’un da yıpranmaması açısından büyük öneme sahiptir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
VEKİL EROL'DAN MANİDAR DAVET!
VEKİL EROL'DAN MANİDAR DAVET!
İŞSİZLİĞİN ACI TABLOSU: 48 KADROYA 3 BİN BAŞVURU
İŞSİZLİĞİN ACI TABLOSU: 48 KADROYA 3 BİN BAŞVURU