Advert

“Yeni Medya Düzeni ve Özgürlük” konferansı yapıldı

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
“Yeni Medya Düzeni ve Özgürlük” konferansı yapıldı
“Yeni Medya Düzeni ve Özgürlük” konferansı yapıldı İzzet TUMAY
Bu içerik 169 kez okundu.

Fırat Üniversitesi Fikir ve Medeniyet Öğrenci Topluluğu tarafından gazeteci yazar Kemal Öztürk’ün katıldığı “Yeni Medya Düzeni ve Özgürlük” konulu konferans düzenlendi. Konferansa; Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, AK Parti Elazığ İl Başkanı Ramazan Gürgöze, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Uğurcan Güleç, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı. Konferansa konuşmacı olarak Yeni Şafak gazetesi yazarı Kemal Öztürk katıldı.

Programın açılışında Fikir ve Medeniyet Öğrenci Topluluğu adına konuşan Talha Bilbay, “Bugün dünyada yaşanan değişim ve dönüşümler yeni denklem ve araçlarıyla karşımızda duruyor. Yaşanan bu süreç bizleri üstünde daha çok düşünmeye ve çalışmaya da mecbur kılıyor. Yine bu sürecin en önemli mihenk taşlarından olan medya konusu da aynı şekilde bizler için merak uyandırmaya devam ediyor. Bizler de bu süreci daha iyi anlayabilmek ve öğrenebilmek amacıyla bu konuda kendini yetiştirmiş ve medya sürecinde başardıklarıyla da yeterliliğini ispatlamış bir büyüğümüzü, ağabeyimizi davet ederek bu programımızı düzenledik” dedi.

Yeni medya düzenine dikkat çeken Kemal Öztürk, “Benim ısrarla söylediğim bir şey var. Kağıda basılı gazeteler bitecek. Kapanacaklar, sadece dijital olacaklar. Benim meslektaşlarım eleştiriyorlar beni, ‘nereden çıkardın bunu, öyle şey mi olurmuş, bizi işsiz mi bırakacaksın’. Kağıda basılı gazeteyi devam ettirmenin önemli gerekçesi matbaalar, dağıtım şirketleri, nakliyat şirketleri, dizgiciler. Bir sürü gazetenin yan unsurları var. Mürekkebi basılıyor, kağıt satılıyor, kağıdı ithal edenler, ithalat şirketinde çalışanlar, hepsi kağıt dijitale geçmesin diye direniyorlar. Fakat bir yandan da dijital gazeteler var. Sadece dijital olarak yayın yapmaya başlayan ve dünyanın en çok satan gazeteleri var şu anda. Haber gazeteleri var, Amerika’da ve dünyanın en çok okunan gazeteleri. Bir geçiş süreci içerisinde yaşıyoruz ve o devrim henüz kendini tamamlamamış” şeklinde konuştu.

Öztürk, “Ama devrimi şöyle benzetebilirsiniz. 'Bir tsunami geliyor, bu tsunaminin karşısında kimi ben yüksek yere çıkarım kurtulurum diyor, kimi ben güzel bir korunak yaptım, betondan, içine de demir koydum korunak yaptım saklanıyorum. Tsunami bana çarpsa bir şey olmaz’ asla böyle bir şey olmayacak. Dijital devrim büyük bir tsunami gibi gelecek, çarpacak. Ya tsunamide yüzen gemiler yaparsınız, onunla beraber hareket edersiniz, ya da boğulup gidersiniz. Tıpkı matbaaya direnenler gibi, tıpkı sanayi devrimine direnenler gibi, tıpkı fabrikalara direnenler gibi tarih sizi sanayi devrimini ıskalamış insanların yanına koyar, bunlarda dijital devrimi ıskalamış insanlar der” dedi. Haber Merkezi

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜRGÖZE’DEN BAŞSAĞLIĞI MESAJI
GÜRGÖZE’DEN BAŞSAĞLIĞI MESAJI
Potanın Perileri'nden farklı galibiyet
Potanın Perileri'nden farklı galibiyet