Advert

Orta gelirliye müjde!

Orta gelirliye müjde!
Orta gelirliye müjde! İzzet TUMAY
Bu içerik 218 kez okundu.

Elazığ İnşaat Müteahhitleri Derneği Başkanı Av. Osman Avcıl’dan beklenen açıklama geldi.

Avcıl, “Hükümet, inşaat sektörü için yeni paket hazırlıyor. Bu ay tamamlanması gereken paketle stok sorunu çözülecek. Stoktaki konutlar bir fona alınacak. Daha sonra tahvil veya sukuk çıkarılarak satılacak. Ayrıca paket, orta ve uzun vadede inşaat sektörünü orta gelir kesim için üretime yönlendirecek adımları da içeriyor. Devreden KDV ve devam eden inşaatlardaki KDV yükünün azaltılması ile finansman çözümlerinin de paket içinde yer alacağı belirtiliyor” dedi.

STOK SORUNU ÇÖZÜLÜYOR

Başkan Avcıl, hükümetin, ekonominin lokomotifi inşaat sektöründeki stok sorununa el atığını, edinilen bilgilere göre, bu ay gayrimenkul sektörü için yeni bir paket açıklanacağını ayrıca Sektördekikonut stoku için varlık havuzu oluşturulupstokların kurulacak bir fon üzerinden menkulleştirilmesi planlandığını dile getirdi.

ORTA GELİRLİYE ÖZEL KONUT GELİYOR

Paket, orta ve uzun vadede inşaat sektörünü orta gelir kesim için üretime yönlendirecek adımları da içeriyor. Devreden KDV ve devam eden inşaatlardaki KDV yükünün azaltılması ile finansman çözümlerinin de paket içinde yer alacağı belirtiliyor. Bülten Haber

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X