Advert

400 kişiye iş imkânı

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
400 kişiye iş imkânı
400 kişiye iş imkânı İzzet TUMAY
Bu içerik 1373 kez okundu.

Elazığ'ın yeraltı zenginlikleri bir kez daha Keban’da ortaya çıktı. Kurşunkaya köyünde 4.5 milyon ton olduğu ifade edilen demir rezervi belirlendi. Çiftay İnşaat bölgede demir işleme tesisleri kurma çalışmalarını sürdürüyor

400 kişiye iş imkânı

İrfan ARSLAN / Elazığ’ın sahip olduğu yeraltı zenginlikleri bir kez daha kendisini gösterdi. Keban ilçesi Kurşunkaya köyü sınırları içinde 4.5 milyon ton demir rezervi tespit edildi. Bölgede üç yıllık bir çalışmanın sonucunda rezervi tespit ettiklerini belirten Çiftay İnşaat A.Ş. temsilcisi Emre Öztürk, "Bu bölgedeki çalışmalarımız sonucu demir rezervini tespit ettik. Şimdi bu bölgede hem rezervi çıkarma hem de tesis kurma adına çalışmalarımızı yoğunlaştırdık” dedi.

Çalışmalarının ÇED seviyesine geldiğini, bu sürenin yaklaşık 5-6 aylık bir süreci kapsayacağını belirten Öztürk, “Bu bölgede rezerv alanı konusunda bir sıkıntımız yok. ÇED raporu alınmasının ardından bölgede şantiye kurma çalışmalarımız başlayacak. Ardından diğer çalışmalarımızı başlatacağız. Büyük bir ihtimalle bu çalışmalarımıza 2019 yılı Mayıs ya da Haziran ayında başlamış olacağız. Tesisler tamamlandığında bu bölgede 400 kişiye iş imkânı sağlamış olacağız" diye konuştu.

Çiftay İnşaat A.Ş. olarak ülkenin farklı bölgelerinde çalışmalarının bulunduğunu belirten Öztürk şunları söyledi: “Bölgede yaptığımız çalışmalarda manyetik ağırlıklı elementlerin bulunduğunu belirledik. Bunlar arasında bakır, çinko ve demir yer alıyor. Mevcut rezervin ise yaklaşık olarak 4.5 milyon ton olduğunu düşünüyoruz. Bölgede yapacağımız kazı çalışmalarının yanında burada bir de zenginleştirme tesisi kuracağız. Bölgede bulunan diğer firmalar da bu tesisimizden faydalanacak. Madenlerin işlenmesi veya ayrıştırılması çalışmaları sırasında altının da bulunduğunu tespit ettik. Ancak altın madeni çok büyük miktarda yok. Ton başına 5 ile 10 gram arasında değişiyor.

Bizim hedefimiz hem ülkemizin bu alandaki ihtiyacını karşılamak hem de bölgemiz insanlarına istihdam alanı yaratmak. Çalışmalarımızda herhangi bir olumsuzluk ile karşılaşmazsak 2019 yılının en geç Haziran ayında yatırımlarımızı başlatmış olacağız.”

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
VEKİL EROL'DAN MANİDAR DAVET!
VEKİL EROL'DAN MANİDAR DAVET!
İŞSİZLİĞİN ACI TABLOSU: 48 KADROYA 3 BİN BAŞVURU
İŞSİZLİĞİN ACI TABLOSU: 48 KADROYA 3 BİN BAŞVURU