Advert

Harput-Der’de Kürsübaşı programı düzenlendi

Harput-Der’de Kürsübaşı programı düzenlendi
Harput-Der’de Kürsübaşı programı düzenlendi İzzet TUMAY
Bu içerik 144 kez okundu.

Harput-Der’de düzenlenen “Gönül Sohbetleri” programında birbirinden usta ses sevilen eserleri seslendirdi kulakların pası silindi.

Programda İstanbul Çekmeköy Türk Müziği Topluluğu Başkanı ve Koro Şefi Çağatay Atalay, Faslı Bahar Koro Şefi Naci Sönmez, Harput Musikisi’nden Şemsettin Taşbilek, Yalçın Turhan Kürsübaşı programının solistleri olarak yer aldı.

Harput-Der Başkanı Prof. Dr. Eyüp Bağcı, “Bu akşamki konuklarımız biraz uzak bir yerden misafir oldular. Sağ olsun Şemsettin Taşbilek ve Çağlar hocamızın ekibi Çekmeköy Gönülden Sesler topluluğu bizi ziyaret ettiler, zaten 3 gündür Elazığ’dalar. Birkaç toplantıya katıldılar. Musiki cemiyeti ile beraber birkaç program yaptılar bu akşamda bizi ziyaret ettiler. Programımız itibariyle iki güzel grubu bir araya getirdik.” dedi.

Gelen misafirlerin Harput’u çok beğendiklerini ifade eden sanatçı Şemsettin Taşbilek, Elazığ’a diğer illere olduğu gibi turlar düzenlenmesi gerektiğini söyleyerek, “Urfa, Mardin, Gaziantep hakkında çok yoğun turlar görüyoruz. Bizim bugün gelen koromuzdaki 20 kişi Harput’u çok beğendiler. Umduğumuzdan daha güzel aldılar. O zaman bizim tanıtımımızda bir eksiklik var” diye kaydetti. Haber Merkezi

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X