Advert

Gürtürk: Okul sayısı artacak

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
Gürtürk: Okul sayısı artacak
Gürtürk: Okul sayısı artacak İzzet TUMAY
Bu içerik 345 kez okundu.

Ezgi ÇAKMAK / Elazığ İl Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk, 2023 vizyonuna hazırlık kapsamında kurum olarak yapılan çalışmaları HaberKent gazetesine değerlendirdi.

Gürtürk, tam gün eğitime geçiş hazırlıklarının tüm hızıyla devam ettiğini belirterek, “Arsa Karşılığında Okul Yapım Projesi (AKOY), genel bütçe il yatırım programı ile derslik ihtiyacımız 2019-2020 eğitim öğretim yılına kadar çözülecek ve zaten büyük oranda geçmiş olduğumuz tam gün eğitime tamamen geçmiş olacağız. Tam gün eğitimle birlikte öğrencilerimizin daha sağlıklı, modern binalarda eğitim görmesi için yık-yap yöntemi ile yaptığımız okularımızın sayısında artış gerçekleşecektir" dedi.

Gürtürk, Elazığ'ın öğretmenler açısından tercih edilen bir il olması nedeniyle küçük oranda olan öğretmen ihtiyacının tamamlanacağının ve bu konuda bir sıkıntı yaşanmayacağının altını çizdi.

'ULEM ÜZERİNDEN YÜKSEK LİSANS ÇALIŞMALARIMIZ BAŞLATILDI'

Gürtürk, Türkiye ortalamasının üzerinde olan başarımızın daha da yukarılara çıkacağını söyledi. Başarıyı arttırma amacıyla kurulan Ölçme Değerlendirme Merkezi’nin bire bir öğrencilere yönelik çalışmalarda bulunacağını kaydetti.

Gürtürk, özel yetenekli çocukların tespitine yönelik olarak yapılan sınavların daha bilimsel metod ve yöntemlerle yapılacağını belirterek, “Vizyon belgemizde yer alan öğretmenlerimizin akademik yeterliliklerini arttırmaya yönelik ULEM üzerinden yüksek lisans çalışmalarımız başlatıldı” şeklinde konuştu.

Gürtürk, “Okul-Cami Buluşmaları projesi üçüncü, ‘Elazığ Her Yerde Okuyor’ projesi ise ‘Okuyamayana Biz Okuruz’ adıyla ikinci yılında devam ediyor” diye konuştu.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ZAM ORANINDA UZLAŞILDI!
ZAM ORANINDA UZLAŞILDI!
92 YAŞINDAKİ ÖZEREN, 3 GÜNDÜR KAYIP!
92 YAŞINDAKİ ÖZEREN, 3 GÜNDÜR KAYIP!