Advert

Aile hekimlerine yönelik eğitim düzenlendi

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
Aile hekimlerine yönelik eğitim düzenlendi
Aile hekimlerine yönelik eğitim düzenlendi İzzet TUMAY
Bu içerik 191 kez okundu.

Elazığ İl Sağlık Müdürlüğü tarafından bulaşıcı olmayan hastalıkların risk faktörlerinin önlenmesi ve kontrolü, kalp ve damar hastalıklarının erken tanısının sağlanması ve tedavi standartlarının oluşturulması amacıyla, aile hekimlerine yönelik “Kronik Hastalıklar İzlemi İl Eğitimi” düzenlendi.

Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Abdulkadir Kantarcıoğlu’nun açılış konuşması ile başlayan eğitime, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Uzm. Dr. Ali Atar, aile hekimleri, Kronik Durumlar ve Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Yaşam Birim Sorumlusu Dr. Birsen Ademoğlu ve çalışanları katıldı.

İl Sağlık Müdürlüğü Sosyal Tesisleri toplantı salonunda hazırlanan periyodik grup programı gereği, tüm aile hekimlerine yönelik düzenlenen eğitim programında; kronik hastalıklar, risk faktörlerinin önemi ve izlemi süreci hipertansiyon tanımı ve epidemiyolojisi, kan basıncı ölçümü ve değerlendirmesi, hipertansiyonda anamnez, fizik muayene ve laboratuvar tetkikleri, erişkin hipertansif hastalarda tedavi ve algoritması, özel hasta gruplarında hipertansiyon hedefleri ve tedavi, kardiyovasküler hastalıklar, risk faktörleri ve modelleri ana başlıkları altında katılımcılara yönelik bilgilendirme ve sunumlar yapıldı.

Kronik hastalıklar (kalp ve damar, böbrek, astım, KOAH, diyabet, kanser) ve risk faktörlerine (tütün, sağlıksız beslenme ve hareketsizlik) yönelik önleme ve kontrol programlarının faaliyetleri ile toplumun bulaşıcı olmayan hastalıklar ve risk faktörleri (tütün ve alkol kullanımı sağlıksız beslenme ve fiziksel inaktivite) konusunda farkındalığın arttırılmasının ve bireylerin sağlıklı yaşam kültürünü benimsemelerinin hedeflendiği eğitim programı, 5 gün devam edecek olup, eğitim programı sonunda katılımcılara “Katılım Belgesi” verilecek. Bülten Haber

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜRGÖZE’DEN BAŞSAĞLIĞI MESAJI
GÜRGÖZE’DEN BAŞSAĞLIĞI MESAJI
Potanın Perileri'nden farklı galibiyet
Potanın Perileri'nden farklı galibiyet