Advert

İyi Dersler Şoför Amca projesi semineri verildi

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
İyi Dersler Şoför Amca projesi semineri verildi
İyi Dersler Şoför Amca projesi semineri verildi İzzet TUMAY
Bu içerik 283 kez okundu.

Taşımalı eğitim sisteminde öğrenci taşımacılığı yapan şoförlerin trafik güvenliği, ilk yardım ve iletişim becerilerini arttırmak amacıyla “İyi Dersler Şoför Amca” projesi kapsamında seminer düzenlendi.

Trafik güvenliği ve bireysel sorumluluklar konusunda farkındalığı geliştirmek için Ulaştırma, İçişleri ve Milli Eğitim Bakanlığı'nın koordinasyonunda yürütülen "İyi Dersler Şoför Amca" projesi kapsamında Mustafa Kemal Ortaokulu’nda, ilçelerde görev yapan öğrenci taşıma işlerinden sorumlu şube müdürleri ile, ilçe jandarma komutanlığı yetkililerine seminer verildi.

İl Milli Eğitim Şube Müdürü Hurrem Uslu, “Taşıma yönetmeliği doğrultusunda yapılması gereken tüm esas ve usulleri kendilerine anlatacağız. Öğrencilerimizi daha iyi şekilde nasıl taşıyabiliriz? Şoförün uyması gereken esas ve kurallar. İyi bir taşımanın ne şekilde yapılırsa daha iyi olur? Kazalarda olmasını istemediğimiz herhangi olaylardan öğrencilerimizi bu şeylerden kurtarma bazında bu semineri düzenleyen İçişleri Bakanlığı, Ulaştırma Bakanlığı'na çok teşekkür ederiz” diye konuştu.

Jandarma Kıdemli Astsubay Trafik Tim Komutanı Güven Güler de, “Ankara'da aldığımız formatör eğitimi sonucunda Elazığ İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk sahasında özellikle okul servis aracı şoförlerine yönelik olarak ‘İyi Dersler Şoför Amca’ projesi ve devamında sorumluluk bölgemizdeki öğrenci servis aracı kazalarını en aza indirgemek ve kazaların hiç olmaması sağlamak maksadıyla eğitimi aldık. Milli Eğitim, Ulaştırma Bakanlığı ve diğer paydaş firmalarla yapılan bu eğitim sonucunda şoförlerimize öncelikle trafik güvenliği konusunda bilgilendirmek, davranışlarını iletişim ve davranışlarını geliştirmek ve ilk yardım konularında bilinçlendirmelerini sağlayarak öncelikle servis aracı içinde güvenliği sağlayıp yani veli öğrencisini oğlunu servis aracına güvenle teslim etmesinden sonra yolda geçen sürede ve okul idarecilerine yani gideceği okula teslim edinceye kadar olan süre içerisinde trafik kurallarını tam olarak riayet edip kazasız bir şekilde ve sağ salim bir şekilde eğitim öğretimini sağlamak maksadıyla bu eğitimi planladık” ifadelerinde bulundu. Haber Merkezi

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ZAM ORANINDA UZLAŞILDI!
ZAM ORANINDA UZLAŞILDI!
92 YAŞINDAKİ ÖZEREN, 3 GÜNDÜR KAYIP!
92 YAŞINDAKİ ÖZEREN, 3 GÜNDÜR KAYIP!