Advert

Ergin, Yurtbaşı için ‘ben de varım’ dedi

Ergin, Yurtbaşı için ‘ben de varım’ dedi
Ergin, Yurtbaşı için ‘ben de varım’ dedi İzzet TUMAY
Bu içerik 437 kez okundu.

Ferudun Ergin, Yurtbaşı Belediye Başkanlığı için ‘resmi aday adaylığı’ başvurusunu yaptı

Ergin, Yurtbaşı için ‘ben de varım’ dedi

İzzet TUMAY / Ezgi ÇAKMAK - Yurtbaşı beldesinin sevilen ailelerinden Ergin ailesi fertlerinden, Yurtbaşı eski Belediye Başkanı merhum Mustafa Ergin’in kardeşi Ferudun Ergin, 2019 yılı Mart ayında yapılacak yerel seçimlerde Yurtbaşı Belediye Başkanlığı için ‘resmi aday adaylığı’ başvurusunu yaptı.

Dün aile yakınları ile birlikte Ak Parti Elazığ İl Başkanlığı’na gelen Ferudun Ergin, Yurtbaşı Belediye Başkanlığı aday adaylığı dosyasını Ak Parti Elazığ Merkez İlçe Başkanı Ömer Faruk Çelik’e teslim etti. Ergin, Yurtbaşı beldesi sakinleri tarafından ağabeyi merhum Mustafa Ergin’in bırakmış olduğu bayrağı devam ettirmenin onur ve şerefini yaşadığını söyledi.

FERUDUN ERGİN KİMDİR?

1963 yılında Elazığ Yurtbaşı beldesinde dünyaya gelen Ferudun Ergin, ilk ve orta öğrenimini Yurtbaşı beldesinde, lise öğrenimini Elazığ Mehmet Akif Ersoy Lisesi'nde tamamladı. 2011 yılında Elazığ’da faaliyet gösteren Damızlık Sığır Yetiştiriciliği Birliği yönetimine seçilen Ergin, 2015 yılında Elazığ, Tunceli, Bingöl ve Diyarbakır bölgelerinde faaliyet gösteren 35 bin üyeli Elazığ Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanlığı'na seçildi ve halen bu görevini sürdürüyor. Ergin, 30 yılı aşkın bir süredir tüm bölge halkı arasında güvenilir ve saygı duyulan bir kişiliğe sahip olması ve sıcak ilişkileri nedeniyle görevlerini liyakat ve azim ile devam ettiriyor.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kemal Öner: Gönül belediyeciliğine talibim
Kemal Öner: Gönül belediyeciliğine talibim
Metin Baki Ölçücü, Kovancılar için başvuru yaptı
Metin Baki Ölçücü, Kovancılar için başvuru yaptı