Advert

Palu’da “Aile İçi İletişim” paneli düzenlendi

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
Palu’da “Aile İçi İletişim” paneli düzenlendi
Palu’da “Aile İçi İletişim” paneli düzenlendi İzzet TUMAY
Bu içerik 314 kez okundu.

Palu Kültür ve Dayanışma Derneği ile Palu Kadınlar Derneği işbirliği içerisinde Palu’daki ailelere yönelik “Aile içi iletişim” paneli düzenlendi.

Palu Halk Eğitim Merkezi konferans salonunda düzenlenen panele Palu İlçe Milli Eğitim Müdürü Fahri Alakaş, Palu Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Fadıl Ülgen, Palu Kadınlar Derneği Başkanı Zeliha Bahçeci, kişisel gelişim uzmanı ve eğitim danışmanı Şebnem Bıçak ile çok sayıda aileler katıldı.

Palu’da gerçekleştirilen programda Palulu Kadınlar Derneği Başkanı Zeliha Bahçeci, önemli bir organizasyona ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi.

Panelin açılış konuşmasını yapan Palu Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Fadıl Ülgen toplumun temel yapısının aile olduğunu vurgulayarak, “Toplumun temelini oluştura aile bağları ne kadar güçlü olursa toplumda o kadar güçlü olur. Uyumlu bir ortamda büyüyen ve gelişen çocuk, sağlıklı ve güçlü bir insan olarak topluma katılır. Buda toplumun güçlü ve sağlam olmasına katkı sağlar” diye konuştu.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Fahri Alakaş, eğitimin evde başladığını belirterek, “Çocuklarımızın ilk eğitmenleri anne ve babalarıdır. Okulda eğitimle birlikte öğretim süreci de devam ederken bizim için çocuklarımızın okuldaki zamanları kadar okul dışındaki zamanları da kıymetlidir. Okuldaki davranışları kadar okul dışındaki davranışları da kıymetlidir. Bir şeyler yapmaya çalışıyoruz çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştirmek için ama okul dışındaki eğitim siz kıymetli velilerimize düşüyor” ifadelerini kullandı.

Bıçak: Çocuk ilk eğitimini aile ortamından alır

Seminere konuşmacı olarak katılan kişisel gelişim uzmanı Şebnem Bıçak, aile içi eğitime dikkat çekerek, “İnsanlar 9 ay anne karnında büyüyor ve dünyaya geliyor fakat ruhu tamamlanmıyor sadece fiziksel olarak dünyaya geliyor. Fıtrat olarak biz hep iyiyi istiyoruz, doğrunun taraftarı olmayı tercih ediyoruz fakat ruhumuzu büyütecek bir ebeveyne ihtiyacımız var” ifadelerinde bulundu.

Bıçak, "Aile içi iletişimle ilgili, çocuklarla iletişimle ilgili eğitim, hayatımız boyunca bizlere verilmeyen bir eğitim. Okuma yazma öğreniyoruz, kişisel yeteneklerimizi geliştiriyoruz, gelenek ve görenekten öğrendiğimiz şeyler var ama biz bu panelimizde konuyu biraz daha maddesel olarak ele alacağız” diye konuştu. Bülten Haber

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP'NİN İLK BAŞKAN ADAYI ÇAKA!
CHP'NİN İLK BAŞKAN ADAYI ÇAKA!
İCRADAN SATILIK 2017 MODEL AUDİ A3
İCRADAN SATILIK 2017 MODEL AUDİ A3