Advert

Turizmciler sıkıntılı!

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
Turizmciler sıkıntılı!
Turizmciler sıkıntılı! İzzet TUMAY
Bu içerik 225 kez okundu.

Elazığ TSO’da turizm sektörü istişare toplantısı düzenlendi

Turizmciler sıkıntılı!

Elazığ'daki turizm sektör temsilcileri, sektörde yaşanan sorunları dile getirirken, bunlara en kısa sürede çözüm bulunmasını istediler. Turizmciler, başta, sefer sayısı azaltılan Elazığ-Ankara olmak üzere uçak sefer sayılarının artırılmasını istediler.

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası’nın ev sahipliğinde turizm istişare toplantısı düzenlendi.

Elazığ TSO’da düzenlenen toplantıya; DHMİ Elazığ Havalimanı Müdürü Zeynel Abidin Görür, THY Elazığ İl Müdürü Ahmet Postallı, TÜRSAB Harput Yürütme Kurulu Başkanı Mustafa Öktem ve turizm sektör temsilcileri katıldı. Turizmciler düzenlenen istişare toplantısı ile yaşamış oldukları problemleri dile getirerek çözüm önerilerinde bulundular.

Elazığ TSO’da yapılan Turizm İstişare Toplantısı'nda sektör temsilcileri yaşamış oldukları sorunları ve taleplerini dile getirerek, özellikle Elazığ-Ankara arasında yapılan uçak seferlerinin azaltılmasının sektörlerine çok ciddi zarar verdiğini vurguladılar.  Turizmciler, Ankara sefer sayılarının artırılması gerektiğini, ayrıca, yurt dışı uçuşlar ile ilgili olarak da yeni bir düzenleme yapılmasını istediler. Turizmciler, Elazığ Havalimanı'na inen yolcuların, Tunceli, Bingöl ve Karakoçan’a gitmek için servisler nedeniyle çok ciddi sorunlar yaşadıklarını belirterek, bu sorunun bir an önce çözülmesini talep ettiler.

'SEFER SAYILARI ARTTIRILMALI'

Sorunlarını birkaç başlık altında dile getiren turizmciler, Elazığ-Ankara uçak seferlerinde yapılan düzenleme ile uçuşlardaki azalmanın sektörlerine zarar verdiğini dile getirerek, uçuşların tekrar artırılmasını istediler. Bu noktada öneride bulunan turizmciler her gün Elazığ’dan Ankara’ya yapılan uçuşların 06:00 ve 18:50, Ankara’dan Elazığ’a yapılan uçuşların ise 17:00 ve 23:50 saatlerinde yapılmasını talep etiler. Elazığ-Sabiha Gökçen arasında yapılan uçuşların da uçuş saatlerinin revize edilmesi ve ek sefer konularak uçuşların artırılması talep edildi. Elazığ-İzmir uçuşları ile ilgili olarak da talepte bulunan turizmciler Elazığ-İzmir uçuşlarının Pegasus Havayolları tarafından düzenlendiğini, sefer sayısının Elazığ’a yetmediğini vurgulayarak, Pegasus Havayolları’nın Elazığ-İzmir arasındaki sefer sayılarının artırılmasını istediler. Yaz aylarında Elazığ’dan düzenli olarak yapılan yurtdışı uçuşların kış aylarında da haftada en az iki kere yapılmasını dile getiren turizmciler Elazığ’da bu yönde ciddi bir talep olduğunu ifade ettiler.

'SERVİS PROBLEMİ ÇÖZÜLSÜN'

Turizmciler Tunceli, Bingöl ve Karakoçan’a giden yolcuların servislere ulaşımın kolaylaştırılmasını istediler. Mevcut durumda yolcuların servislere ulaşırken ciddi sorunlarla karşılaştığını vurgulayan turizmciler, Elazığ Havalimanı'ndan özellikle Bingöl, Tunceli, Kovancılar ve Karakoçan yolcularının yaşamış olduğu servis sıkıntısı ile ilgili acil çözüm beklediklerini ifade ettiler.

 

'FİYATLARIN DÜŞMESİ İÇİN UÇUŞ SAYISININ ARTMASI GEREKİYOR'

 

Sektör temsilcileri, umre sezonunda Elazığ’dan haftada en az iki kere uçuşa ihtiyaç olduğunu ifade ederek, yeni bir planlamaya ihtiyaç olduğunu vurguladılar. Umre acentelerinin uçak ihtiyaçlarını uçak kiralama yöntemi ile giderdiklerini belirten turizmciler, düzenli seferlerin oluşması halinde bu uçuşlara yolcu desteği vereceklerini kaydettiler. Hava yolu seferlerinin tamamında artış olmasını talep eden sektör temsilcileri sefer artışlarının gerçekleşmesi durumunda uçak bilet fiyatlarının düşeceğini bu durumun tur maliyetlerinin de düşmesini sağlayacağını ifade ettiler.

Turizmcilerin sorun ve taleplerini dinleyen Elazığ TSO Başkanı Asilhan Arslan, turizmcilerin yaşamış oldukları sorunların Elazığ’ın sorunu olduğunu ve acilen çözülmesi gerektiğini belirterek, “Bugün ilimizde turizm sektöründe faaliyet gösteren firmalarımızın yetkilileri ile DHMİ Elazığ Havalimanı Müdürü Sayın Zeynel Abidin Görür ve THY Elazığ İl Müdürü Sayın Ahmet Postallı’nın katılımı ile bir istişare toplantısı yaptık. Toplantıda sektörün içinde bulunanlar tarafından yaşanan sorunlar ve çözüm önerileri üzerinde değerlendirmelerimiz oldu. Sektör temsilcilerimizin talep ve beklentileriyle ilgili olarak DHMİ ve THY il müdürlerimiz ile TÜRSAB Harput Yürütme Kurulu Başkanı Sayın Mustafa Öktem inşallah bu konularla ilgili olarak gerekli girişimleri başlatacaklardır. Oda olarak sektörün sorunlarının çözülmesi ile birlikte tüm halkımızın da ulaşım imkanlarında sıkıntı yaşamadan ve daha az maliyetlerle bu ihtiyacını karşılamasını arzu ediyoruz” dedi.

İstişare toplantısı, turizm acenteleri ile düzenli olarak toplantılar yapılması ve ilimiz turizmine katkı noktasında fikir alışverişinde bulunması kararı alınarak tamamlandı. Bülten Haber

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜRGÖZE’DEN BAŞSAĞLIĞI MESAJI
GÜRGÖZE’DEN BAŞSAĞLIĞI MESAJI
Potanın Perileri'nden farklı galibiyet
Potanın Perileri'nden farklı galibiyet