Advert

OSB'deki firmalar bilgilendirildi

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
OSB'deki firmalar bilgilendirildi
OSB'deki firmalar bilgilendirildi İzzet TUMAY
Bu içerik 201 kez okundu.

Elazığ Organize Sanayi Bölgesi'nde ve yeni-eski sanayi sitesinde imalat sektöründe faaliyet gösteren firmalar için Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından ulusal mevzuat kapsamında yetkilendirilmiş olan TSE'nin üretim süreçlerinde özellikle tip onay belgesi kapsamında gerekli belgelendirme, yasal mevzuat ve cezai yaptırımlar konulu bilgilendirme toplantısı Elazığ Organize Sanayi Bölgesi konferans salonunda yapıldı.

Toplantıya OSB Yönetim Kurulu, OSB Bölge Müdürü, Sanayi ve Teknoloji, Ticaret, SGK, İŞKUR, KOSGEB, TSE il müdürleri ve sanayiciler katıldı. Toplantıda her kurumun müdürü güncel değerlendirmeler yaparak, firmalardan gelen soruları cevaplandırıp açıklamalarda bulundu.

Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Mustafa Yavuztürk yaptığı açıklamada, “Tip onayı belgesi kapsamında yapılacak bakım onarım üretim süreçlerinde kullanılacak malzemelerin marka model seçiminde tip onayı verilen malzemelerin ve standartların uygulama zorunluluğu bulunmaktadır. Aksi uygulamalarda cezai yaptırım ve ürün piyasadan toplatılmasına varan ciddi sonuçları vardır" dedi.

KOSGEB İl Müdürü Şaban Yaşa ise, KOSGEB girişimcilik desteğinde düşük, orta-yüksek ve ileri teknoloji sektörleri için destek hibe oranlarının sırasıyla 100.000 TL, 150.000 TL ve 300.000 TL olarak revize edildiğini söyledi.

Ticaret İl Müdürü Bilal Öztürk, firmaların ihracat kapasitelerini arttıracak hatta yeni ihracat yapacak firmaların yurtdışı pazara giriş aşamasında devlet desteklerinden faydalanabilmeleri noktasında gerekli belgeler ve uygulamalar hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

SGK İl Müdürü Ayhan Tuncer de, istihdam seferberliği kapsamında firmaların personel ihtiyacını karşılarken işçi işveren sigorta paylarının devlet tarafından karşılandığını belirterek, 10 çalışan için 12 bin TL gibi bir desteğin söz konusu olduğunu, ayrıca iş kazalarının 3 iş günü içerisinde ilgili kuruma bildirilmediği takdirde firma tehlike grubu ve çalışan sayısı ile çarpılarak ciddi para cezalarının uygulandığı konu ile ilgili firmaların çalışanlarının iş göremezlik ve muayene sırasında iş kazası beyanlarında mutlaka kendi firma yetkilisine bilgi vermesi gerekliliğinin altını çizdi.

İŞKUR İl Müdürü Abdullah Balcı da, mesleki yeterlilik kurslarının ve işbaşı eğitim programlarının imalat sektörü firmalarının istihdam garantisi verilerek 6 ay boyunca işverene masrafsız olarak çalıştırabileceği ve birçok destek hakkında bilgi verdi. Bülten Haber

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MİLLİ HOCADAN, MİLLİ PROJE
MİLLİ HOCADAN, MİLLİ PROJE
TRAFİKTE İMAJ DEĞİŞİKLİĞİ
TRAFİKTE İMAJ DEĞİŞİKLİĞİ