Advert

MEGİP kapsamında ilk protokol imzalandı

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
MEGİP kapsamında ilk protokol imzalandı
MEGİP kapsamında ilk protokol imzalandı İzzet TUMAY
Bu içerik 249 kez okundu.

İşletmelerin ara eleman sorununu çözmek için ortaya konan MEGİP Projesi kapsamında ilk protokol imzası tekstil sektörü için atıldı. SMM Tekstil, İş Kur ve Elazığ TSO arasında yapılan protokol ile tekstil eğitim programı resmen başladı.

MEGİP Projesi kapsamında tekstil sektörünün ihtiyaç duyduğu elemanları yetiştirilmesini sağlayacak protokol Elazığ TSO, İş-Kur ve SMM Tekstil arasında Elazığ TSO Meclis Toplantı Salonu'nda düzenlenen törenle imzalandı. Protokol imza törenine Elazığ TSO Başkanı Asilhan Arslan, İş Kur Elazığ İl Müdürü Abdullah Balcı, SMM Tekstil Genel Müdürü İsmail Şimşek, Elazığ TSO Yönetim Kurulu ve Meclis üyeleri, İş Kur uzmanları ve Elazığ TSO MEGİP sorumluları katıldı. İmzalanan protokolle resmen başlayan tekstil eğitimlerinde kursiyerler yaklaşık 160 gün sürecek teorik ve pratik eğitimler alacaklar. Kursiyerlere eğitim süresince günlük harçlıkları ödenirken Sosyal Güvenlik Kurumu güvencesi de tanınacak.

Elazığ TSO’da imzalanan protokolle ilgili olarak değerlendirmelerde bulunan İş Kur Elazığ İl Müdürü Abdullah Balcı, “Öncelikle protokolünü imzaladığımız programımızın ilimize ve ülkemize hayırlar getirmesini diliyorum. Yaptığımız protokolle MEGİP Projemiz kapsamında Tekstil Eğitim Programımızı başlatmış bulunuyoruz. Bu noktada iş dünyasının ihtiyaçlarının bir eğitim programıyla karşılamanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

İŞ DÜNYASININ ARA ELEMAN SORUNU KARŞILANACAK

Elazığ TSO Başkanı Asilhan Arslan ise yaptığı değerlendirmede, şunları söyledi: “Çalışma Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve TOBB tarafından iş dünyasının ara eleman ihtiyacını çözmeye yönelik olarak geliştirilen MEGİP Projesi'nin ilk kursunu imzalamış olduğumuz bu protokolle açıyoruz.  Tekstil sektörünün eleman ihtiyacını giderme noktasında ilk dersliğimizi açıyoruz. İlimize ciddi yatırımlar kazandıran ve istihdam sağlayan SMM Tekstil'e bu kursumuzun açılması için ortaya koyduğu çabalardan dolayı teşekkür ediyorum.

İş Kur İl Müdürlüğümüz Sayın Abdullah Balcı, Fırat Üniversitesi Öğretim Üyesi Sayın Fatih Özek, Meclis Başkan Yardımcımız Sayın Veli Aksu ve Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Tahir Tunç ile projenin yürütülmesini sağlayan Odamız personellerine kursumuzun açılması için yaptıkları ciddi çalışmalar ve altyapı hazırlığı için teşekkür ediyorum. Ortaya konan ciddi emek ve çaba sonrasında Fırat Üniversitemizden Fatih Özek hocamız ile birlikte ciddi bir çalışma yapılarak sektörün ihtiyacı olan alanlarda kursiyerlerin alacakları eğitimin müfredatı oluşturuldu. Bu kapsamda kursiyerler teorik eğitim FÜSEM’de verilecek. Pratik eğitimler ise çalışacakları iş yerlerinde verilecek. Eğitim programı yaklaşık olarak 160 gün sürecek kursiyerlerimize program kapsamında çalıştıkları gün başına ücret ödenecek. Aynı zamanda sigortalı olacaklar. Ben çok önemli bir istihdam sağlayan ve bu kursun açılmasına vesile olan SMM Tekstil Müdürü İsmail Şimşek'e de ayrıca teşekkür ediyorum. İki aylık ciddi bir çalışmanın ardından ilk protokolümüzü SMM Tekstil, İş Kur ve Odamız arasında imzalamış bulunuyoruz. Üyelerimize yönelik gerçekleştirmiş olduğumuz anket çalışmaları ve bunların geri dönüşleri ile birlikte birçok meslek alanında kurslarımız açılacak ve iş dünyasının ihtiyaç duyduğu ara elemanları sağlayacağız” Bülten Haber

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ELAZIĞ'DA KATLI KAVŞAĞIN YIKIMI İÇİN
ELAZIĞ'DA KATLI KAVŞAĞIN YIKIMI İÇİN "HALK OYLAMASI" BAŞLADI
KADERİNE TERK EDİLDİ!
KADERİNE TERK EDİLDİ!