Advert

Yeni huzurevi yapılmalı

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
Yeni huzurevi yapılmalı
Yeni huzurevi yapılmalı İzzet TUMAY
Bu içerik 281 kez okundu.

Elazığ'da devlet tarafından kurulmuş olan tek huzurevinde kapasite dolmuş durumda. Kalmak için başvuruda bulunan ve şartları taşıyan talepler beklemeye alınıyor.

Yeni huzurevi yapılmalı

60 yaş ve üzeri korunmaya muhtaç olanların sayısındaki hızlı artış yeni bir bakım merkezini zorunlu hale getirmiş durumda.

İrfan ARSLAN / Elazığ'da 2004 yılında 54 kişilik kapasite ile hizmet vermeye başlayan ancak kapasitesi yetmeyince 2008 yılında yapılan ek bina ile kapasitesi 104 kişiye çıkarılan Gazi Huzurevi ve Yaşlı Bakım Rehabilitasyon Merkezi yine ihtiyaca cevap veremiyor.

Gazi Huzurevi ve Yaşlı Bakım Rehabilitasyon Merkezi'nde kalmak için başvuruda bulunanların talepleri değerlendirmeye alınıp değerlendirme sonucunda şartları taşıyanların talepleri beklemeye alınıyor.

60 yaş ve üzeri kişilerin korunmaya, bakıma ve yardıma muhtaç yaşlıları barındırmak amacıyla açılan kuruluşlardan. 2005 yılında 54 kapasite ile hizmet vermeye başlamış. 2008 yılında yapılan ek binanın hizmete girmesi ile kapasite 104’e çıkartılmış. 2010 yılında Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'ne dönüştürülmüş 48 iyileştirme bölümü, 56 huzurevi bölümü olmak üzere 104 kapasite ile hizmet veriyor.

Gazi Huzurevi ve Yaşlı Bakım Rehabilitasyon Merkezi'nde kalmak için başvuruda bulunanlardan beklemeye alınanlar, kendilerine ne zaman sıra geleceğini bilmediklerini, bu merkezden cevap gelene kadar farklı tedbirler aldıklarını belirtiyorlar. Şu anda başvuru yapmış ve bekleme listesine alınmış sıra bekleyen çok sayıda başvuru sahibi bulunuyor.

Yetkililerin bu konuda gerekli girişimleri yapmaları, Elazığ'da ya yeni bir merkez yapımını planlamaları ya da mevcut merkezin kapasitesini artırmaya yönelik bir çalışmayı başlatmaları isteniyor.

Yeni bir merkezin yapımının en kısa süre içinde yapılması durumunda bile en az 3 yıllık bir sürecin gerektiği, bu süre içinde başvuru yapıp beklemeye alınan taleplerin nasıl değerlendirileceği de merak konusu.

Yetkililerin konuya kısa sürede bir çözüm getirmelerini talep eden bekleme pozisyonundaki talep sahipleri, "Bu konuda yeni bir merkezin en kısa sürede oluşturulması yönünde bir çalışma yapılmasını arzuluyoruz. Mevcut merkezde 48 iyileştirilmesi bakımı yapılan yaşlı ile 54 huzurevinde kalan yaşlı mevcut. Yani kapasite tam dolu olarak hizmet veriyor. Burada yer açılmasını beklemek zaman alacak. Yeni bir merkezin yapımı da zaman alacak. Bizim talebimiz, kurumun beklemede bulunan talepleri karşılamak adına yeni bir bina kiralaması ve hizmete alması. Bunun için de başta milletvekillerimiz olmak üzere tüm yetkililerin bu konuda gerekli girişimleri yapmalarını istiyoruz” şeklinde dilekte bulunuyorlar.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bir şampiyonluk da Yolspor'dan
Bir şampiyonluk da Yolspor'dan
ELAZIĞSPOR’DA 3 YABANCI GÖNDERİLDİ
ELAZIĞSPOR’DA 3 YABANCI GÖNDERİLDİ