Advert

Şahin: Mahkûmiyet kararı ‘gerekçeden’ yoksundur

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
Şahin: Mahkûmiyet kararı ‘gerekçeden’ yoksundur
Şahin: Mahkûmiyet kararı ‘gerekçeden’ yoksundur İzzet TUMAY
Bu içerik 435 kez okundu.

HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Av. Mahmut Şahin:

Mahkûmiyet kararı ‘gerekçeden’ yoksundur

Şahin, “HÜDA PAR yöneticilerinin, bu şekilde insafsızca cezalandırılmasını esefle kınıyoruz. Baştan aşağı zulüm ve kumpas olan bu kararı tanımıyoruz” dedi.

İzzet TUMAY /  Ezgi ÇAKMAK

HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Av. Mahmut Şahin, HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcıları M. Bahattin Temel ve Sait Şahin ile Rehber TV Genel Yayın Yönetmeni Fikret Gültekin’in devam eden yargı süreci sonunda 6'şar yıl 3’er ay hapis cezası almalarına tepki gösterdi.

HÜDA PAR Elazığ İl Başkanlığı’nda düzenlenen, İl Başkanı Yasin Kavaklı ve çok sayıda partilinin katıldığı basın toplantısında konuşan Şahin, şunları söyledi: “Malumunuz, 2011 yılı başında CMK’da yapılan değişiklikle 10 yıllık tutukluluk süresi dolduğu için bazı şahıslar tahliye olmuştu. Bu şahısların yurt dışına çıkmalarına yardımcı olanları bildiren imzasız sözde ihbar maillerinin emniyet birimlerine gönderildiği iddia edilmişti. Kanaatimizce bizzat emniyet içindeki bazı unsurlar tarafından tertip edilen bu isimsiz ihbar mailleri gerekçe gösterilerek operasyon için düğmeye basılmış, gazete ve dernek merkezlerine operasyon yapılmış HÜDA PAR genel başkan yardımcılarımız ve aynı zamanda hemşehrimiz olan Sait Şahin, Mehmet Bahattin Temel ile gazeteci Fikret Gültekin’in de içinde bulunduğu 15 kişi gözaltına alınmıştı. Emniyet müdüründen polisine, savcısından hakimine, katibinden mübaşirine kadar her aşamasını FETÖ’nün hazırladığı HÜDA PAR davasında Yargıtay kararını açıklamış bulunmaktadır. HÜDA PAR Genel Başkan yardımcılarından Sait Şahin, Mehmet Bahattin Temel ve 26. Dönem İstanbul milletvekili adaylarımızdan Doğruhaber yazarı Fikret Gültekin’e yerel mahkemece verilen 6’şar yıl 3’er ay hapis cezası Yargıtay 16. Ceza Dairesi tarafından yerel seçimlere çeyrek kala onanmıştır. Bu arkadaşlarımız hakkında işlemleri yürüten kolluk görevlilerinin neredeyse tamamı FETÖ üyesi oldukları gerekçesiyle meslekten çıkarılmış, bazıları halen tutuklu olarak yargılanmaya devam ediyor.

Mahkûmiyet kararının gerekçesiz ‘gerekçeli kararı’ incelendiğinde çok net bir şekilde görülecektir ki FETÖ’cü Emniyet mensuplarının hazırladığı fezleke iddianameye; İddianame de mahkeme kararı haline getirilmiştir. Bunun anlamı şudur; dosyada bir yargılama yapılmamış, arkadaşlarımıza kurulan komplonun mahkûmiyetle sonuçlanması için hazırlanan senaryonun şekil şartları yerine getirilmiştir. Bu karar, yargılama hukuku ve adaletten o kadar uzaktır ki yüzlerce sayfayı bulan ifade ve iddialara rağmen mahkûmiyet kararının gerekçesi bir cümledir. HÜDA PAR yetkilileri hakkındaki bu dava, hem işleyiş hem de içerik itibariyle 28 Şubat sürecinde, vesayetçi yargı düzeninin İslami kesimlere yönelik bitmek bilmeyen korkunç hukuksuzluğunu hatırlatmıştır. Özgürlüklerin ve temel hakların önündeki engellerin kaldırılması beklenirken, verilen bu ağır cezalar, yargıda değişen bir şeyin olmadığını göstermektedir. Yargıtay 16. Dairesi'nin vermiş olduğu bu karar ne hukuk mantığı açısından bir zemine oturtulabilir, ne de hukukun genel kaideleriyle bağdaştırılabilir. HÜDA PAR yöneticilerinin, bu şekilde insafsızca cezalandırılmasını esefle kınıyoruz ve baştan aşağı zulüm ve kumpas bu kararı tanımıyoruz. Bu karar ile elbette arkadaşlarımızın lekelendiğini ve maşeri vicdanda mahkum edildiğini düşünmüyoruz. Bu karar sahiplerini lekelemiş ve gerçek yüzlerini deşifre etmiştir. Bu karar memleketi idare edenleri lekelemiştir ve bir samimiyet testi olarak önlerin durmaktadır. Haksız ve baştan aşağı zulüm kokan bu karara karşı HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Sayın Sait Şahin sosyal medya hesabından 'Aldığımız cezalara ve uğradığımız zulümlere rağmen ben ve bu davaya inanmış bütün dava kardeşlerimiz; memleket için adalet, kardeşlik ve huzur dedik, bundan sonra da bunları bayraklaştırmaya ve bu kutlu davayı sürdürmeye devam edeceğiz. Çünkü biz inanıyoruz ki; ödediğimiz bedeller, er veya geç dünyada adaletin tesisine, ahirette cennete vesile olacaktır inşallah' demekle onurlu tavrını açıkça ortaya koymuştur. Son olarak; olağanüstü kanun yollarını kullanma, davayı Anayasa Mahkemesi’ne götürme, iç hukuk yollarının sonuç vermemesi halinde uluslararası hukuk mekanizmalarını kullanma dâhil, bu işin peşini bırakmayacağız ve gidebileceği son noktaya kadar hem hukuken hem siyasi olarak bu davanın takipçisi olacağımızı siz değerli basın mensupları ve kamuoyu ile paylaşıyoruz.”

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EĞİT’TEN BAŞKAN ULAŞ’A ZİYARET!
EĞİT’TEN BAŞKAN ULAŞ’A ZİYARET!
690 ÖĞRENCİNİN YER ALDIĞI
690 ÖĞRENCİNİN YER ALDIĞI "ATATÜRK İMZASI" BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ