Advert

SMM Tekstil Fabrikası Elazığ'da büyük istihdam sağlıyor

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
SMM Tekstil Fabrikası Elazığ'da büyük istihdam sağlıyor
SMM Tekstil Fabrikası Elazığ'da büyük istihdam sağlıyor İzzet TUMAY
Bu içerik 877 kez okundu.

Elazığ Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulan SMM Tekstil Fabrikası şuanda 533 kişiye istihdam sağlıyor. Fabrika Genel Müdürü İsmail Şimşek, hedeflerinin gelecek yılda bin personel istihdam etmek olduğunu söyledi.

Organize Sanayi Bölgesi içerisinde bir yıl önce kurulmaya başlanan SMM Tekstil Fabrikası şuanda 533 personeliyle Elazığ’da tekstil alanında üretim yapmaya devam ediyor. Çok ciddi bir oranda Elazığ’da istihdam alanı oluşturan fabrika da şuanda 533 personel çalışıyor, hedef ise 2019 yılının ortasında bin personele çıkabilmek.

SMM Tekstil Genel Müdürü İsmail Şimşek, “Biz yaklaşık bir yıl önce buraya geldik. Hedefimiz bu fabrikayı kurmaktı. Ama önce alt yapısına bakalım dedik. Gerekli istihdamı sağlamak için eğitimi personeli bulamadık ama eğitim süreçleriyle bugüne kadar geldik. Biz İstanbul Merkezli bir firmayız. İstanbul’da da bünyemizde yaklaşık 800’ün üzerinde personel çalışıyor. Kumaş örme ve ana binamızla beraber. Hizan ve Tatvan’da da aynı şekilde toplamda 500 kişilik bir istihdamımız var, buradaki hedefimiz bin kişi. Allah nasip ederse 2019 yılı Haziran ayının sonuna kadar buradaki tüm kapasiteyle bin kişiyi istihdam edeceğiz. Ama bu süreçte de tabi yavaş yavaş gitmek zorundayız. Çünkü burada genel olarak çalışan arkadaşlarımızın çoğunu biz eğitiyoruz. İş-Kur desteğiyle, Ticaret Odası'nın desteğiyle yaptığımız protokollerle bu işi yapıyoruz. Bu eğitim süreci bittiğinde de devletin bize verdiği istihdam oranının hepsini kullanıyoruz. Yani devlet eğitim için verdiği desteğin yüzde 50’sini istihdam edebilirsiniz diyor ama biz bütün eğitim verdiğimiz, eğitim verdiğimiz arkadaşlarımızın hepsini istihdama alıyoruz” ifadelerini kullandı.

Gelecek hedeflerine de değinen Şimşek, “Yaklaşık 53 dönümlük bir arazimiz var. Kapalı alan 14 bin metrekare. Eğer işler rayında giderse ve hedefleri tutturabilirsek; arka tarafa iplik ve buayene, örme gibi tesisleri de kurmayı düşünüyoruz. Dokuma alanında da bir projemiz var.  Ekstradan bir yer olacak bu. 300 kişiye yakın ek bir yer yapacağız. Onu da inşallah bir yıl içinde yapacağız” şeklinde konuştu.

Şu an 533 kişinin çalıştığını, hedeflerinin bin kişi olduğunu söyleyen Şimşek, “Şu an burada 533 kişi çalışıyor. Hedefimiz bin. Hedef bin değil, olması gereken bin. Bu tesis içinde bizim için en az bin tane iş gücü lazım. Onun altına düşmememiz lazım. Çaycısı, yemekhanecisi, temizlikçi arkadaşları, üretimin her alanındaki bütün ekibin toplamı bin kişi olmak zorunda. Bürokrasi de biraz sıkıntılar yaşadık başta. Ama Sayın Valimizin, Fırat Kalkınma Ajansı’nın, Organize Sanayi’nin desteği ile bunlar aştık. Bir bölgede ilk yatırımı yaptığınızda hemen her şey tozpembe olamaz, bekleyemezsiniz. Sıkıntılar olacak. Elazığ’da para kazanılmaz diye bir şey yok. Kazanılır. İşi doğru planlarsanız, gücü doğru yayabilirseniz kazanırsınız” dedi.

Yeni firmalarında geleceğini ifade eden Şimşek, “Bizimle beraber yeni firmalar da geliyor. Bizim Malatya’dan eksiğimiz yok, fazlamız var. Personel arkadaşlarımızın hepsi becerikli. Yaklaşık 15-20 gün içinde eğittiğimiz personellerden deneme ürün diktirebiliyoruz. Pijama takımı diktirebiliyorum, t-shirt diktirebiliyorum. Becerikli bir kapasitemiz var ama fabrika ortamına alışkın olmadığı için bizim kitlemiz, böyle bu şekilde kurumsal bir firmada çalışmadığı için bazen sıkıntı yaşıyoruz, sirkülasyonumuz oluyor, 100 kişiyle başlayıp kursun sonunda 80 ile biten de oluyor. Ama onlara katlanacağız. Sabırla bir bu işi burada becerdik, daha da ileri gideceğimize inanıyoruz” diye konuştu.

Diğer firmalara da örnek olduğunu belirten Genel Müdür Şimşek, “Bizimle beraber, bizim bu işi yaptığımızı gören diğer firmalar da buraya yatırımını yönlendirdi. Bu işin burada oluru olmuyor diyen insanlar kağıt üzerinde konuşurlar hep. Ama uygulamada bir şeyleri becerince insanlara yol açmış olduk. Bu da bizim için ayrı bir şey. Güzel bir şey. İnsanlara ekmek vermek, buna vesile olmak güzel” ifadelerine yer verdi. Haber Merkezi

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ELAZIĞ'DA KATLI KAVŞAĞIN YIKIMI İÇİN
ELAZIĞ'DA KATLI KAVŞAĞIN YIKIMI İÇİN "HALK OYLAMASI" BAŞLADI
KADERİNE TERK EDİLDİ!
KADERİNE TERK EDİLDİ!